7 اسفند 1399 - 3:25 ب.ظ

وزیر بهداشت آلمان:

کرونا به سادگی تسلیم نمی‌شود

وزیر بهداشت آلمان با اشاره به اینکه شهروندان از محدودیت‌ها خسته شده‌اند، اما کرونا همچنان جولان می‌دهد درباره جهش‌های این ویروس هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان،  به نقل از روزنامه “زوددویچه سایتونگ”، “ینز اشپاهن”، وزیر بهداشت آلمان در سخنانی در پارلمان این کشور درباره جهش های ویروس کرونا هشدار داده و گفت: این ویروس خسته نمی شود، بلکه در حال تغییر و مسری تر شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در پارلمان اظهار داشت: هفته های اخیر بسیار امیدوار کننده بوده است و ما خود را در مسیر درستی می بینیم. آمارهای مبتلایان کاهش یافته، واکسیناسیون در جریان است و این روند خوب در بخش های مراقبت های ویژه هم مشهود است.

وی در ادامه گفت: اما این ویروس به سادگی تسلیم نمی شود. این در حالی است که مردم از این محدودیت های طولانی خسته شده اند و اعصاب ها خرد شده است. اما این ویروس خسته نمی شود و در حال تغییر بوده و مسری تر می شود.

وزیر بهداشت آلمان با اشاره به ویروس جهش یافته انگلیسی که مرتبا در آلمان گسترش می یابد همچنین گفت: ما باید با وجود خستگی از این بیماری همچنان مراقب یکدیگر باشیم.

اشپاهن همچنین بر لزوم تست گیری های سریع و امنیتی که با خود می آورد تاکید کرده و در بخش دیگری از سخنانش رساندن آمارهای کروناب ه صفر را هدفی غیر قابل دستیابی دانسته و تاکید کرد که اعتقاد ندارد که ویروس کرونا زمانی کاملا از بین می رود.

وی همچنین دیوار کشی را سیاست دولت فدرال ندانسته و گفت: سیاست دولت بیشتر ایجاد تعادلی درست بین بهترین حمایت ممکن در برابر این بیماری و زندگی در آزادی است.

وزیر بهداشت آلمان تاکید کرد که بر اساس شرایط فعلی در تابستان احتمالا همه بزرگسالان واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد و واکسن برای کودکان و نوجوانان تنها بعد از انجام مطالعات و نتایج آن در دسترس خواهد بود.

کد 300

کد خبر: 32068

منبع: روزنامه زوددویچه سایتونگ

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0