21 مرداد 1400 - 11:00 ق.ظ

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا اعلام کرد:

پیوست اجرایی شرط تعطیلی یک هفته ای در اصفهان

حجت الله غلامی سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: با شیوع کرونا تهران و کرج طرح تعطیلی دوهفته ای مطرح شد البته این برای اصفهان به مدت یک هفته پیشنهاد شد اما به دلیل نبود پیوست تاکنون اجرا نشده است.

به گزارش عصراصفهان، غلامی با بیان اینکه در صورتی اقدام به تعطیلی خواهیم کرد که از مسافرت ها جلوگیری شود و مانع حضور شهروندان در پارک ها و اماکن عمومی و هرگونه تجمعی شده، در غیر اینصورت تعطیلی ها نتیجه معکوس خواهد داشت.

وی به عدم تفویض هرگونه اختیاری در زمینه تعطیلی ها به استان اشاره کرد و اظهار داشت: هفته آینده تصمیم گیری نهایی در خصوص اعمال تعطیلی ها در کل کشور انجام می گیرد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا ادامه داد: در حال حاضر وضعیت شیوع کرونا در اصفهان نگران کننده است و حتی از فضای اورژانس و اتاق عمل برای بستری بیماران کرونایی استفاده و همچنین بیمارستان های خصوصی و کلینیک ها نیز ورود پیدا کردند.

غلامی در مورد برگزاری مراسم سوگواری در ماه محرم گفت: این مراسم باید در فضای آزاد و روباز و با رعایت فاصله های اجتماعی برگزار شود و حتی المقدور نذورات خام و خشک را جایگزین نذورات پخته کنند .

وی افزود: توزیع نذورات پخته را با اعمال نظر بهداشت و در صورتی که عامل تجمع مردم نشود و به شکل گسترده صورت گیرد، بلامانع است.

غلامی با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی در وضعیت هشدار کرونا از سوی مردم بین ۳۰ تا ۴۰ درصد رعایت می شود،  افزود: اما اگر شاهد رعایت ۸۰ تا ۹۰ درصدی باشیم، روند شیوع کرونا نزولی خواهد شد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا از بستری روزانه ۵۳۰ کرونایی خبر داد و بیان داشت: کمتر از ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر بیماران کرونایی مرخص می شوند.

 

 

204

کد خبر: 28655

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0