سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

پس از سه ماه، رنگ قرمز و نارنجی کرونا از نقشه اصفهان پاک شد

پژمان عقدک؛ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ از امروز ششم آذر، هیچ شهرستان قرمز (بسیار پرخطر) یا نارنجی (پرخطر) در استان وجود ندارد و تعداد شهرستان‌های آبی (کم‌خطر) به پنج رسید درحالی‌که در هفته گذشته فقط یک شهرستان، آبی بود.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: استان اصفهان به بهترین رنگ‌بندی همه‌گیری کووید-۱۹ در سه ماه اخیر تاکنون رسید و در زمان حاضر پنج شهرستان در وضعیت آبی (کم خطر) قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه استان اصفهان در شهریورماه امسال در اوج پیک پنجم کرونا قرار داشت و بیشتر شهرستان‌های آن در وضعیت قرمز و بسیار قرمز بودند، اظهار داشت: ما در زمان حاضر همچنان درروند نزولی آمار کرونا قرار داریم.

عقدک شهرستان‌های آبی استان را خور و بیابانک، برخوار، بویین میاندشت، دهاقان و تیران و کرون عنوان و اظهار امیدواری کرد که روند کاهشی آمار کرونا در اصفهان تداوم داشته باشد و به پوشش حداکثری و بالای ۸۰ درصد واکسیناسیون برسیم.

وی پوشش واکسیناسیون نوبت اول در استان اصفهان را ۷۸.۱۶ درصد و نوبت دوم را نزدیک به ۶۴ درصد اعلام و اضافه کرد: پوشش واکسیناسیون در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ نیز در نوبت اول ۷۳ و در نوبت دوم نزدیک به ۵۲ درصد است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، پوشش نوبت سوم واکسن کرونا در استان را بیش از هفت درصد عنوان کرد و گفت: در زمان حاضر نوبت دوم برای کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و سالمندان بالای ۶۵ سال انجام می‌شود.

وی به اجرای طرح شهدای سلامت از اول آذر در استان اصفهان باهدف ایمن‌سازی هرچه بیشتر جامعه در برابر ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: در یک هفته گذشته روند افزایشی نوبت اول واکسیناسیون با اجرای این طرح، بهتر شده است.

عقدک اظهار امیدواری کرد که با اجرای این طرح شاهد افزایش قابل‌توجه پوشش واکسیناسیون در خمینی‌شهر، نجف‌آباد، برخوار و فلاورجان باشیم که در زمان حاضر نسبت به سایر شهرستان‌ها کمتر است.

عقد بابیان اینکه افرادی که تاکنون برای دریافت واکسن کرونا مراجعه نکرده‌اند ممکن است واکسن هراس، واکسن گریز یا واکسن ستیز باشند، تصریح کرد: در طرح شهدای سلامت تلاش می‌شود تا با آموزش و اقناع سازی این دسته افراد ، پوشش واکسیناسیون در سطح جامعه افزایش یابد.

وی درباره سویه جدید ویروس کرونا به نام “اومیکرون” توضیح داد: از نظر برخورد با این ویروس از نظر ماهوی تفاوتی با سایر سویه ها وجود ندارد و مردم باید همان مراقبت های چهارگانه یعنی واکسیناسیون، ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شست و شوی دست ها را انجام دهند.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در زمان حاضر حدود ۶۵۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

۲۰۶

 

 

کد خبر: 46403

بازدید: 101 بازدید

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0