22 خرداد 1401 - 11:30 ق.ظ

پاسخ چمران درمورد بازداشت فردی مرتبط با حمله سایبری| سوابق پرداخت در سامانه‌های شهرداری حذف نشده است

رییس شورای اسلامی شهر تهران در رابطه بازداشت فردی مرتبط با حمله سایبری گفت: هنوز اطلاع دقیقی از اینکه کسی در این جریان بازداشت شده است یا خیر، ندارم.

مهدی چمران رئیس شورای شهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حمله سایبری وسیعی به سامانه‌های شهرداری انجام شد، گفت: این حمله با حمله سایبری به سامانه بنزین قابل قیاس نیست، در آن موضوع، تنها یک سامانه و یک بخش مورد حمله قرار گرفت اما شهرداری با بیش از ۵۰ هزار کاربر و پیمانکار و مراجعه کننده، سامانه بسیار وسیعی است. همکاران در این حمله شدید به موقع وارد شدند و مسائل را رسیدگی و جبران کردند.

او افزود: نمی‌توان این سیستم گسترده را یکجا مدیریت کرد و مسئله باید به تدریج مدیریت شود. یکی از راه‌های نفوذ پیدا شد و ناچار هستند بیشتر در این بخش دقت کنند. در بازدیدی که ما از سازمان فاوا داشتیم این سازمان اعلام آمادگی کرد که می‌توانند سامانه‌ها را راه اندازی کنند.

چمران با بیان اینکه برخی بخش‌ها قابل دسترس است، توضیح داد: به ما اعلام کردند سایر بخش‌ها نیز راه‌اندازی خواهد شد، پس از راه‌اندازی در این خصوص به مردم اطلاع خواهیم داد. خوشبختانه آسیبی به سوابق و مدارک نرسیده است.

او با بیان اینکه تعداد کاربران خدمات الکترونیک مراجعه زیادی دارد، تصریح کرد: نمی‌توانیم دقیق بگوییم که هنوز این دفاتر کامل به خط بازگشته‌اند یا خیر. سوابق مبالغ و عوارضی که مردم پرداخت کرده اند، موجود است تا دیروز طرح ترافیک به مسیر بازنگشته بود و امروز پیگیر این موضوع هستیم.

رئیس شورای شهر در رابطه با دستگیری فردی مرتبط با حمله سایبری اخیر گفت: هنوز اطلاع دقیقی از اینکه کسی در این جریان بازداشت شده است یا خیر، ندارم.

کد خبر: 116657

بازدید: 48 بازدید

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0