14 مرداد 1400 - 3:24 ب.ظ

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان:

وضعیت بحرانی کرونا در اصفهان

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: گزارش‌های دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان و کاشان از وضعیت بحرانی حاد استان نسبت به شیوع ویروس کرونا حکایت دارد.

به گزارش عصر اصفهان، سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: گزارش‌های دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان و کاشان از وضعیت بحرانی حاد استان نسبت به شیوع ویروس کرونا حکایت دارد.

حجت‌الله غلامی افزود: روزانه بیش از ۵۵۰ نفر در استان بستری و تنها حدود ۲۵۰ نفر ترخیص می‌شوند.

وی ادامه داد: روزانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ تخت بیمارستانی در مراکز درمانی استان اشغال می‌شود و در شرایط کنونی با ادامه این روند، ظرفیت همه بیمارستان‌های استان کامل خواهد شد.

 سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اظهار داشت: از مجموع چهار هزار و ۹۰۰ تست “پی سی آر” گرفته شده در یک روز، تست ۲ هزار و ۳۰۰ نفر یعنی بیش از ۵۰ درصد از آنها مثبت اعلام شده است.

وی اضافه کرد: امکانات بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های استان در حال اشباع است و بستری‌ها به اورژانس، راهروها و فضاهای خالی بیمارستان‌ها هم کشیده شده است.

غلامی با بیان‌اینکه با کمبود کادر درمان، پزشک و پرستار در استان مواجهیم، تصریح کرد: امروز از حداکثر امکانات درمانی استفاده می‌کنیم اما باید در کنار استفاده گسترده از واکسن، ملاحظات پیشگیری هم در دستور کار قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس هماهنگی‌ انجام شده از شب گذشته همه محدودیت‌های طرح جامع هوشمند شامل پنج محور در دستور کار قرار گرفته است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان وی خاطرنشان کرد: طرح جامع هوشمند محدودیت‌های پنجگانه به منظور کنترل کرونا مورد تصویب قرار گرفت به این صورت که ادارات با یک سوم و دوم سوم دورکاری برای مشاغل غیرضروری فعال و مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ هم تعطیل خواهند بود.

وی گفت: همه شهربازی‌ها در هر مقیاس در همه بوستان‌های شهرهای استان بطور کامل تعطیل خواهد بود و مسوولیت این کار با شهرداران است.

به گفته غلامی، همه موسسات آموزشی غیرانتفاعی و مراکز آموزشی نیز بطور کامل تعطیل خواهد بود و مسئولیت این تعطیلی با مدیرکل آموزش و پرورش استان است.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان تصریح کرد: کلیه رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها در استان تنها بصورت بیرون بر امکان فعالیت دارند و مجاز به ارائه خدمات در داخل رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها نیستند و وظیفه نظارت بر این بخش و تعطیلی تالارها و سالن‌های پذیرایی و اماکن مشابه بر عهده سازمان صمت و اتاق اصناف خواهد بود.

وی افزود: همه باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی و بدنسازی و سایر فعالیت‌های ورزشی جمعی باید تعطیل شوند و مسئولیت آن نیز با مدیرکل ورزش و جوانان استان است.

به گفته سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، ایست و بازرسی در کلیه ورودی‌ها و خروجی‌های ۹ گانه استان که بارها بصورت ویژه مسدود شده از ساعت ۱۱ چهارشنبه فعال خواهد شد و به هیچ خودروی غیربومی اجازه ورود به استان داده نخواهد شد.

غلامی بیان کرد: تردد شبانه از ساعت ۱۰ شب تا ۳ بامداد بطور مجدد از امشب فعال و نظارت تصویری از مرکز کنترل ترافیک شهرداری فعال و پیامک جرائم ۲۰۰ هزار تومانی برای رانندگان ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: پلیس راهور از ساعت ۲۲ شب در سطح خیابان‌ها حضور خواهد داشت تا ترددها کاهش پیدا کند.

معاون استاندار اصفهان گفت: جریمه ورود خودروهای غیربومی به استان یک میلیون تومان خواهد بود و از چهارشنبه هر خودروی غیربومی پس از اعمال قانون، متوقف و به خارج از استان هدایت خواهد شد.

وی یادآور شد: شهرهایی مانند باغبهادران، چادگان، قمصر، کاشان، نیاصر، فریدونشهر، سمیرم و خوانسار که از جاذبه گردشگری برخوردارند بر اساس هماهنگی با شهرداری‌ها و فرمانداری‌های این مناطق، از ورود به این شهرها جلوگیری خواهد شد.

غلامی افزود: بر اساس هماهنگی انجام شده، بازرسی‌ها و نظارت‌ها از امشب در همه سطوح توسط تیم مشترک اتاق اصناف، دادستانی و صمت در سطح شهرهای استان فعال خواهد شد و امیدواریم که این بازرسی و نظارت‌ها تخلفات را کنترل کند و شهروندان هم پروتکل‌ها را بطور کامل رعایت کنند.

وی تاکید کرد: در زمان حاضر میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به زیر ۴۰ درصد رسیده است و امیدواریم با اعمال محدودیت‌ها، نظارت‌ها و بازرسی‌هایی که از امروز بصورت ویژه انجام خواهد شد رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به بالای مرز ۸۰ درصد برسد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: پیشنهاد تعطیلی‌ها از طرف دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ستاد استانی مقابله با کرونا ارائه و این موضوع به ستاد ملی منتقل و همه تعطیلی‌ها در سطح کشور تنها از طریق ستاد ملی کرونا اعلام خواهد شد بنابراین تعطیلی‌ خاص استان اصفهان نخواهیم داشت.

104

کد خبر: 28333

منبع: ایلنا

برچسب ها: , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0