26 تیر 1400 - 7:39 ب.ظ

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان خبر داد:

وام 50 میلیون تومانی برای احداث نیروگاه خورشیدی ویژه اقشار کم درآمد

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق اصفهان گفت: طرح های ویژه توسعه سامانه برق خورشیدی در دست اقدام است و در حال حاضر طرح ویژه توسعه سامانه های برق خورشیدی خانگی ویژه اقشار کم درآمد در قالب طرح بسیج روشنایی در دست اجرا می باشد. در این طرح تسهیلات 50 میلیون تومانی 5 ساله با کارمزد حداقلی 4 درصد به هر خانوار تعلق می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، سارا صالحی، مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق اصفهان در زمینه توسعه نیروگاه‌های خورشیدی گفت: با توجه به ابلاغیه اخیر وزیر نیرو، 2 رویداد مثبت در حوزه توسعه سامانه های برق خورشیدی رقم خورده است: اول افزایش 40 درصدی نرخ پایه قرارداد خرید تضمینی و بحث دوم، افزایش سقف ظرفیت قابل نصب محدود به ظرفیت انشعاب تا 200 کیلووات می باشد که بدین ترتیب نرخ پایه ی قرارداد خرید تضمینی سامانه های برق خورشیدی تا 20 کیلووات طبق مصوبه اخیر وزیر نیرو معادل 14560 ریال به ازای هر کیلووات ساعت برق می باشد.
مدیر دفتر بازار برق در ادامه گفت: طرح های ویژه توسعه سامانه برق خورشیدی در دست اقدام است و در حال حاضر طرح ویژه توسعه سامانه های برق خورشیدی خانگی ویژه اقشار کم درآمد در قالب طرح بسیج روشنایی در دست اجرا می باشد. در این طرح تسهیلات 50 میلیون تومانی 5 ساله با کارمزد حداقلی 4 درصد به هر خانوار تعلق می گیرد.
صالحی افزود: برای برخورداری از این تسهیلات کافی است متقاضی در سامانه ebs وام بسیج سازندگی ثبت نام و درخواست خود مبنی برتقاضای برخورداری از تسهیلات را ثبت نماید و در صورت واجد شرایط بودن، تسهیلات تخصیص یافته و متقاضی می تواند نسبت به نصب سامانه های برق خورشیدی 3 کیلوواتی فقط با استفاده از این تسهیلات و یا سامانه برق خورشیدی 5 کیلوواتی در صورت امکان تامین مابه التفاوت هزینه به صورت شخصی، اقدام نماید.
وی گفت: مراحل بعدی و اجرایی احداث سامانه، متعاقب انجام فرایند استفاده از تسهیلات وتخصیص نهایی مبلغ وام از طریق پیمانکاران شرکت توزیع انجام خواهد شد.
وی از همشهریان خواست هر فرد به اندازه خودش و به اندازه 2 درجه در کاهش بار تلاش کند، حتی با خاموش نمودن یک لامپ و استفاده از دور کند کولر، شرایط بهتری را برای دیگر همشهریان ایجاد خواهد کرد. زیرا، توجه به کوچکترین پتانسیل ها در مدیریت و بهینه سازی مصرف از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
صالحی اظهار کرد: واقعی شدن هزینه های تامین انرژی و ایجاد انگیزه برای مشترکین در بهینه مصرف کردن نکته مهمی است که باید به آن توجه کرد و مادامی که مشترک خانگی ما هزینه برق آنها کمتر از هزینه دیگر کالاها در سبد خانواده باشد، گوش شنوایی برای کاهش مصرف وجود نخواهد داشت.
صالحی در پایان گفت: در تمام دنیا کنترل همه فرایندها به راحتی با استفاده از مفاهیم، شاخص ها و اهرم های اقتصادی قابل انجام است و به عبارتی با حربه اقتصاد به راحتی می توان نسبت به مدیریت بار وانرژی توسط مشترک یا مصرف کننده اقدام نمود و حتی او را مجاب به بهره و سود اقتصادی بیشتر می کنیم.

کد خبر: 27534

منبع: شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان

برچسب ها: , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0