17 خرداد 1399 - 8:47 ق.ظ

مدیرکل کمیته امداد اصفهان در تشریح خدمات اشتغال این نهاد مطرح کرد؛

هیچ مددجوی مستعدی، بیکار نخواهد ماند

مدیرکل کمیته امداد اصفهان: تا پایان آذر ماه امسال 4691 فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شده است

به گزارش پایگاه عصر اصفهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در تشریح رویکرد حمایتی این نهاد گفت: آن دسته از خانوارهای تحت حمایتی که سرپرست آنها امکان و توان کار و فعالیت اقتصادی داشته باشد، برای توانمندی و خودکفایی مورد حمایت و تشویق قرار می گیرند و هیچ مددجوی مستعدی، بیکار نخواهد ماند.

وی افزود: نظام حمایتی کمیته امداد با پیش زمینه های توانمندساز طراحی شده و ارائه خدمات حمایتی آن اورژانسی و دارای زمانبندی مشخص است.

زارع همچنین تاکید کرد: آن دسته از مددجویانی که امکان کار و فعالیت اقتصادی ندارند از جمله سالمندان، بیماران خاص، صعب العلاج و زمینگیر به صورت مادام العمر از خدمات کمیته امداد اصفهان بهره مند خواهند بود.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان در ادامه به تشریح آمار خدمات توانمندسازی شغلی ارائه شده به نیازمندان پرداخت و  با بیان اینکه تا پایان آذر ماه 1399 موفق به پرداخت 142 میلیارد و 665 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به مددجویان شده ایم، گفت: 4691 فرصت شغلی در این مدت برای مددجویان ایجاد شده که 3244 مورد آن از مسیر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: علاوه بر افرادی که با دریافت وام به عرصه کار و تلاش وارد شده اند، 1447 مددجوی دیگر نیز با خدمات کاریابی کمیته امداد اصفهان در صنایع، کارگاه ها و کارخانجات سراسر استان و با حقوق و مزایای قانون کار، مشغول به کار شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد همچنین گفت: خدمات کاریابی این نهاد علاوه بر تعامل با موسسات کاریابی و پرداخت حق الزحمه خدمات آنها، شامل بسته های تشویقی برای کارفرمایان در ازای استخدام مددجویان نیز هست.

وی افزود: در این زمینه کارفرمایانی که مددجویان معرفی شده از این نهاد را استخدام کنند از تسهیلات قرض الحسنه و یا دریافت مبالغ مربوط به حق بیمه مددجو، بهره مند شدند.

202/

کد خبر: 30965

منبع: عصر اصفهان

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0