رییس شورای هیات‌های مذهبی استان اصفهان:

هیات‌های مذهبی اصفهان، مجاز به جابه‌جایی نیستند

سید رضا اخروی؛ رییس شورای هیات‌های مذهبی استان اصفهان گفت: هیات‌های مذهبی و سوگواران حسینی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و موازین پیشگیرانه از همه گیری کووید-۱۹ باید در محله خود عزاداری کنند و مجاز به جابه‌جایی نیستند.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان؛ رییس شورای هیات‌های مذهبی استان اصفهان یادآور شد: سال‌های قبل و پیش از شیوع ویروس کرونا حضور دسته‌ها و هیات‌های مذهبی در تکایا و مساجد دیگر نقاط شهر مرسوم بود اما امسال همچون سال گذشته این تردد ممنوع است.
وی ادامه داد: بر همین اساس امسال اتوبوس در اختیار هیات‌های مذهبی قرار نخواهد گرفت و عزاداری‌ها به‌صورت محلی برگزار می‌شود.
رییس شورای هیات‌های مذهبی استان اصفهان خاطرنشان کرد: رعایت شیوه نامه بهداشتی و موازین پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا به معنای استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در هیات‌های مذهبی و برای تمامی سوگواران حسینی الزامی است و مراسم عزاداری باید در نهایت تا ساعت ۲۲ خاتمه یابد.
اخروی اضافه کرد: توزیع غذا در هیات‌ها فقط به‌صورت بیرون‌بَر و در موکب‌ها نیز فقط پخش نوحه، مداحی و توزیع اقلام بهداشتی و فرهنگی مجاز خواهد بود و پذیرایی در آنها انجام نمی‌گیرد.
وی اظهارداشت: به گفته مسوولان امر، میزان رعایت موازین بهداشتی و آیین نامه‌های پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا در محرم سال قبل در هیات‌های مذهبی استان قابل قبول بود و توصیه ما به سوگواران تداوم این مهم برای جلوگیری از افزایش بیماران کرونایی در ایام پیش رو است.
در استان افزون بر پنج هزار و ۶۰۰ هیات مذهبی وجود دارد که یک هزار و ۴۰۰ هیات از رقم یاد شده مربوط به کلانشهر اصفهان است.

206

کد خبر: 28590

منبع: ایرنا

برچسب ها:

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0