13 تیر 1400 - 10:27 ق.ظ

حرکت شهرداری اصفهان برای رسیدن به شهر خورشیدی

نیروگاه 260 کیلو واتی میدان مرکزی میوه و تره بار به بهره برداری رسید

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: 28 نیروگاه تولید انرژی خورشیدی شهر اصفهان هم اکنون به صورت کامل و با ظرفیت نامی در حال کار هستند.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان، حسین امیری، معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به اقدامات شهرداری در خصوص ایجاد نیروگاه های خورشیدی گفت: از ۲۷ نیروگاه تولید انرژی خورشیدی شهر اصفهان هم اکنون تمامی آنها به صورت کامل و با ظرفیت نامی در حال انجام فعالیت می باشند و امروز بیست و هشتمین نیروگاه به بهره برداری خواهد رسید.

امیری به میزان انرژی تولید شده توسط نیروگاه های خورشیدی شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: از هر 28 نیروگاه تولید انرژی خورشیدی شهر اصفهان هم اکنون تمامی آنها به صورت کامل و با ظرفیت نامی در حال کار هستند.

 

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی مدیریت شهری در زمینه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در اصفهان، حرکت به سمت اجرایی شدن این موضوع از اهداف اولویت دار شهرداری اصفهان است.

امیری ادامه داد: این میزان تولید انرژی الکتریکی از محل نیروگاه های خورشیدی باعث کنترل و کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به محیط زیست گردیده است.

معاون شهردار اصفهان افزود: با اجرایی شدن نیروگاه خورشیدی میدان مرکزی میوه و تره بار این میدان به عنوان اولین میدان میوه و تره بار در کشور خواهد بود که نسبت به اجرای مصوبه هیئت وزیران مبنی بر دستیابی به 25 درصد از سهم انرژی از طریق انرژی های نو اقدام نموده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در زمینه استفاده از فناوری های نوین در قالب انرژی های پاک با بهره گیری از توانمندی های سرمایه گذاران بخش خصوصی؛ سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای شهرداری اصفهان نسبت به شناسایی سرمایه گذار حقیقی یا حقوقی جهت مشارکت در پروژه احداث نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس در سطح مناطق شهری اصفهان اقدام نموده است که در همین ارتباط، افراد توانمند و سرمایه گذاران علاقمند می توانند در اجرایی شدن این طرح های مشارکتی با شهرداری اصفهان همکاری نمایند.

وی بیان کرد: احداث نیروگاه ۶۰ کیلوواتی منطقه 15، 10 کیلوواتی منطقه 8 و سه نیروگاه 10 کیلوواتی در مناطق 9،2و13 از اقدامات دیگر مدیریت شهری است که اجرایی و به بهره برداری رسیده است و به زودی به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

امیری گفت با احداث این نیروگاه ها ظرفیت تولید انرژی از 230 کیلو وات در ابتدای این دوره از مدیریت شهری به 600 کیلووات رسیده است که اقدامی مهم و تاثیر گذار در کاهش مصرف انرژی های فسیلی و همچنین گازهای گلخانه ایی می باشد.

وی افزود: اجرای نیروگاه ۱۰۰ کیلوواتی باغ گلها و نیروگاه ۵۰ کیلوواتی شهرداری منطقه ۸ نیز در دستور کار شهرداری اصفهان قرار دارد و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان ادامه داد : تا پنج سال آینده (از سال 1400 تا 1405) در 15 هزار واحد آپارتمان آبگرمکن‌های خورشیدی نصب شود.

حسین امیری گفت: این موضوع در شورای اسلامی شهر مطرح شده و این شورای، شهرداری را مکلف کرده که سالانه بالغ بر سه هزار آبگرمکن خورشیدی نصب شود که در حال حاضر با توجه به دستورالعمل تهیه شده در یکسال و نیم گذشته بیش از دو هزار و 700 واحد آپارتمان شهر مکلف به نصب آبگرمکن خورشیدی شده اند.

کد خبر: 27431

برچسب ها: , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0