5 مرداد 1400 - 2:39 ب.ظ

میلگرد ۵۰ به سبد محصولات ذو‌ب‌آهن اصفهان اضافه شد

تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان برای نخستین بار در کارگاه نورد ۵۰۰ موفق به تولید میلگرد ۵۰ مارک 70CR2 شدند که علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بالاتر ، نیاز کشور به این محصول را نیز تامین می کند.
محمدامین یوسف‌زاده مدیر مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان در خصوص محصول صنعتی جدیدی که به سبد محصولات ذوب‌آهن اضافه شد گفت: در چند سال اخیر، تحریم‌ها و کند شدن روند واردات باعث شد انگیزه‌ها برای تولید محصولات صنعتی جدید افزایش یابد و ذوب‌آهن نیز در راستای تامین نیازهای بازار به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر رفت تا ضمن تامین نیاز داخل، روند سودآوری شرکت حفظ شود.
یوسف‌زاده افزود: طراحی تولید میلگرد ۵۰ در یک ماه انجام شد و تولید آن خوشبختانه در تست اول به تولید انبوه رسید و حدود ۴ هزار تن براساس نیاز بازار تولید شد.
وی با بیان اینکه در تلاش هستیم در نورد ۳۰۰ به زودی میلگرد ۳۰ مارک 70CR2 نیز تولید کنیم ، اظهار داشت: مصرف این میلگردها در تولید گلوله‌های آسیاب برای خردکن‌های معادن است؛ هرچند ما اولین تولید کننده این محصول نیستیم و در گذشته نیز این محصول تولید شده، اما بازار خوب و گسترده ای دارد و نیاز زیادی به این محصول وجود دارد.
لطیفی نیز در مورد این محصول جدید گفت: میلگرد ۵۰ یک محصول آلیاژی است که پروسه نورد آن پیچیده تر از میلگردهای ساده است و درصد کروم بالای آن نشان دهنده خاص بودن این آلیاژ است که سختی زیادی دارد .
سرپرست کارگاه نورد ۵۰۰ با اشاره به اینکه روند تولید محصولات جدید در کارگاه نورد ۵۰۰ تداوم خواهد داشت: تولید این میلگرد با توان موجود در این کارگاه صورت گرفت و تمامی مراحل با دانش کارکنان ذوب‌آهنی انجام شد.
احمد ملکوتی‌خواه نیز در این خصوص گفت: با توجه به درخواست مدیریت بازاریابی و فروش داخلی مبنی بر نیاز بازار به میلگرد سایز ۵۰ و امکان سنجی تولید این محصول در مهندسی نورد، تیم تحقیق با محوریت مدیر مهندسی نورد و سرپرستی‌های خدمات فنی تولید و کارگاه‌های نورد تشکیل شد و موضوع مورد بررسی قرار گرفت و از آنجا که کارگاه نورد ۵۰۰ سابقه تولید میلگرد های سایز ۶۰ و ۸۰ میلیمتر را دارد ، این مهم بر عهده این کارگاه گذاشته شد.
معاون تولید کارگاه نورد ۵۰۰ افزود: برای تولید این محصول ملزومات زیادی بایستی طراحی و ساخته می‌شد،که پرسنل کارگاه با دریافت طرح اولیه از خدمات فنی تولید مهندسی نورد،با ارائه طرح‌های خلاقانه، اقدام به تکمیل خط نورد این محصول کردند و نهایتاً با تلاش شبانه روزی همکاران مونتاژ قفسه کارگاه ،تکنولوژ خط و پرداخت، مکانیک و برق کارگاه و پرسنل کیفیت، تولید این محصول در تیرماه سال جاری با موفقیت انجام شدو برگ زرین دیگری بر افتخارات شرکت ذوب آهن اصفهان افزوده شد.

203

کد خبر: 27761

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0