2 شهریور 1400 - 12:00 ق.ظ

با برگزاری انتخابی ۳ وزن تیم ملی کشتی آزاد؛

مسافران مسابقات جهانی نروژ مشخص می شوند

بر اساس چرخه انتخابی تیم ملی و با نظر کادر فنی و با توجه به نزدیک بودن زمان برگزاری رقابت‌های جهانی نروژ،  مسابقات انتخابی درون اردویی اوزان ۷۴، ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد به منظور حضور در رقابت‌های جهانی نروژ روز جمعه ۵ شهریورماه در محل خانه کشتی شهید صدرزاده برگزار می شود.

به گزارش عصراصفهان، علیرضا کریمی چهره شاخص کشتی ایران نیز غایب انتخابی وزن ۹۷ کیلوگرم است. با توجه به انصراف علیرضا کریمی، در وزن ۹۲ کیلوگرم در صورت کسب پیروزی قاسم پور مقابل محمدجواد ابراهیمی، وی ملی پوش مسابقات جهانی نروژ خواهد بود، اما در صورتیکه ابراهیمی مبارزه نخست را به نفع خود تمام کند، هر کشتی گیری که موفق به کسب دو پیرزی از سه مسابقه شود، ملی پوش خواهد بود. دلیل این موضوع، برتری کارنامه قاسم پور نسبت به تمامی مدعیان وزن ۹۲ کیلوگرم است که شامل دو عنوان نخست در رقابت های انتخابی تیم ملی و قهرمانی آسیا می باشد.

طبق تشخیص کادر فنی مبنی بر کارنامه برتر علی شعبانی نسبت به تمامی مدعیان وزن ۹۷ کیلوگرم که شامل کسب عناوین نخست انتخابی تیم ملی (در حضور تمامی مدعیان از جمله گلیج، محمدیان و …)، قهرمانی آسیا و نایب قهرمانی در جام زیلکوفسکی می باشد، رقابت درون اردویی در این وزن، همانند وزن ۹۲ کیلورم برگزار خواهد شد. بدین ترتیب در صورت پیروزی شعبانی در دیدار نخست، این کشتی گیر ملی پوش خواهد شد. اما در صورتیکه گلیج به برتری دست یابد، هر کشتی گیری که موفق به کسب دو پیروزی از سه مسابقه شود، ملی پوش این وزن خواهد شد.

 

102

 

کد خبر: 31178

منبع: سرویس ورزشی

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0