مدیر گروه مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت استان اصفهان:

محموله جدید واکسن اصفهان، ۲ تا ۳ روز آینده تمام خواهد شد

رضا فدایی؛ مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان اصفهان از اتمام محموله جدید واکسن به اصفهان رسید و بین ۲ تا ۳ روز آینده خبر داد و گفت: وزارت بهداشت هفته آینده تکلیف نبود واکسن اسپوتنیک و آسترازنکا برای دز دوم را مشخص خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان؛ مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: افرادی که ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کردند نسبت به افراد دیگر ۳۰ برابر شدت بیماری در آنها کمتر می‌شود.

 فدایی اظهار داشت: احتمال اینکه افراد پس از دریافت ۲ دز واکسن کرونا به نوع شدید بیماری مبتلا شوند، وجود دارد و این سبب شده است تا توجه مردم به ابتلای افرادی که واکسن کامل را دریافت کردند نسبت به افرادی که با واکسیناسیون به کرونا مبتلا نشدند، بیشتر باشد.  

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان اصفهان افزود: از سوی دیگر افراد بسیاری با دریافت واکسن، کرونا نگرفتند اما کسی به آنها توجه نمی‌کند.

 وی اضافه کرد: همواره توصیه شده است که تمام افراد در هرشرایطی تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند زیرا که بیماری با شدت بالایی درگردش است و باید همه مراقب باشند.

فدایی در این ارتباط که افراد بسیاری به‌علت داشتن عوارض واکسن، برای تزریق دز دوم دچار تردید هستند، گفت: بسیاری از افراد با دریافت دز اول واکسن دچار عوارض خفیف می‌شوند اما اگر با عوارض شدید و مشکلات جسمی و ادامه دار مثل لخته خون و تنگی نفس مواجه شدند با مرکز واکسیناسیون مربوطه و پزشک مراجعه تا راهنمایی لازم را دریافت کنند. 

وی گفت: محموله جدید واکسن به اصفهان رسید و بین ۲ تا ۳ روز آینده تمام خواهد شد.

فدایی ادامه داد: وزارت بهداشت هفته آینده تکلیف نبود واکسن اسپوتنیک و آسترازنکا برای دز دوم را مشخص خواهد کرد.

هم اینک افزون بر سه هزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند که این رقم بیشترین تعداد از ابتدای شیوع کرونا در این استان است این در حالی است که  فوت ۶۰ بیمار مشکوک و قطعی ابتلا به کرونا در روز گذشته در اصفهان نیز رکورد بی سابقه ای را این جهت ثبت کرد. 

۲۰۶

 

 

کد خبر: 32378

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0