8 تیر 1401 - 5:00 ب.ظ

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگ

صدور ۱۵ موافقت اولیه گردشگری کشاورزی در خراسان رضوی

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: از آغاز صدور دستورالعمل اجرایی گردشگری کشاورزی تا کنون تعداد ۲۲ طرح در جلسات کمیته فنی مورد بررسی قرار گرفت.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: از آغاز صدور دستورالعمل اجرایی گردشگری کشاورزی تا کنون تعداد ۲۲ طرح در جلسات کمیته فنی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مهر، یوسف بیدخوری اظهار کرد: این موافقت‌های اولیه در راستای عملی کردن شعار «رونق تولید» و ایجاد تنوع در فعالیت‌های گردشگری و بهره‌مندی و آشنایی شهروندان و گردشگران با فعالیت‌های کشاورزی صادر شده است. معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: عمده این طرح‌ها در شهرستان مشهد و بقیه در شهرستان‌های گلبهار، سبزوار، کلات، زاوه، طرقبه‌-شاندیز و فریمان قرار دارد.

وی گفت: این طرح‌ها پس از دریافت استعلام‌های لازم و اجرای طرح مطابق با آئین نامه، پروانه بهره‌برداری دریافت کرده و به‌طور قانونی مجاز به پذیرش گردشگر می‌شوند. بیدخوری افزود: گردشگری کشاورزی که زیرمجموعه گردشگری روستایی قرار دارد به توسعه سکونتگاه‌ها و مناطق روستایی کمک می‌کند و در این نوع از گردشگری، گردشگران با حضور در مزرعه ضمن آشنایی با طیف متنوعی از فعالیت‌ها و اقدامات حوزه کشاورزی، محصول مورد نظر خود را به‌طور مستقیم خرید می‌کنند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی عنوان کرد: در گردشگری کشاورزی تغییر کاربری رخ نمی‌دهد بلکه فضاهای مورد نیاز گردشگر با سازه سبک و هماهنگ با محیط طبیعی ایجاد می‌شود. وی از مالکان مزارع بزرگ که دارای تنوع محصول تولیدی هستند دعوت کرد در این زمینه فعال شوند و درخواست خود را برای بررسی به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و یا به ادارات شهرستان تحویل دهند.

کد خبر: 117406

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0