16 خرداد 1399 - 6:45 ق.ظ

شرکت اپل نژادپرستی در آمریکا را محکوم کرد

مدیر اجرایی شرکت فناوری اپل روز پنجشنبه در نامه‌ای در اعتراض به قتل جورج فلوید، ریشه‌های عمیق نژادپرستی در آمریکا را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان و به نقل از خبرگزاری ایرنا، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، تیم کوک در نامه‌ای که در وب سایت رسمی شرکت اپل منتشر شده است با محکوم کردن ریشه‌های نژادپرستی در آمریکا خواستار اقدامات بیشتر برای حذف این فرهنگ اشتباه شد.

کوک در این نامه‌ با عنوان “صحبت از نژادپرستی” به علل عصبانیت مردم ناشی از قتل جورج فلوید رنگین پوست به دست پلیس پرداخت و وجود نابرابری‌های گسترده در سیستم‌های بهداشتی، آموزشی و حقوقی علیه رنگین پوست‌ها در آمریکا اشاره کرد.

مدیر اجرایی شرکت اپل نوشت، از زمان بزرگ شدنمان در آمریکا شاهد پیشرفت‌هایی بودیم، اما همچنان فرهنگ تبعیض و آسیب زدن به رنگین پوستان را نیز در این کشور مشاهده می‌کنیم.

با ادامه اعتراضات خیابانی در اعتراض به قتل فلوید تا کنون بسیاری از مغازه‌ها و شرکت‌های بزرگ آمریکا مورد غارت قرار گرفته‌اند.

اعتراضات خیابانی در آمریکا پس از آن آغاز شد که پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا پس از دستگیری و دستبند زدن به فلوید رنگین پوست۴۶ ساله، بیش از ۸ دقیقه با زانو به گردن وی فشار آورد در حالیکه او مدام می‌گفت نمی‌توانم نفس بکشم.

دقایق پایانی فیلم منتشر شده از این صحنه، نشان می‌دهد که فلوید چشمانش را بسته و بی‌حرکت در زیر زانوی این پلیس قرار داشته و نشان از جان باختن وی دارد.

خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان، مساله‌ همیشگی است و مرگ فلوید جرقه‌ای برای ابراز صدها سال بی‌عدالتی در این کشور شده است.

کد 300

کد خبر: 30632

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0