14 شهریور 1401 - 2:00 ب.ظ

ساخت ۲۰۰ هزار واحد اجاره‌ای در پایتخت

مدیرعامل بانک مسکن از مشارکت این بانک در ساخت ۲۰۰ هزار واحد اجاره‌ای با مشارکت شهرداری و وزارت راه و شهرسازی ذیل طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: بانک‌ها باید به تکلیف قانونی خود در اجرای جهش نهضت ملی مسکن عمل کنند.

«محمود شایان» امروز دوشنبه در نخستین رویداد فناورانه صنعت ساختمان، اعلام کرد: ساخت با کیفیت و ارزان مسکن در مقابل نظام ساخت و ساز سنتی است که طول دوره مشارکت را حداکثر به ۳۶ ماه رسانده و موجب گرانی مسکن و کاهش تمایل مشارکت بانک‌ها در طرح‌های دولتی شده است.

وی افزود: اکنون به غیر از بانک مسکن، باقی بانک‌ها به تکلیف قانونی خود برای مشارکت در نهضت ملی مسکن، عمل نکردند. بانک‌ها حاضر هستند مالیات پرداخت کنند؛ اما  در طرح نهضت ملی مشارکت نکنند، چون طول  زمان بازگشت پول به بانک زیاد است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: این در حالی است که در دولت قبل سهم تسهیلات مسکن از ۱۸ درصد به ۵ درصد کاهش یافت و حالا آثار کاهش مشارکت  را می‌بینید؛ چرا باید دوباره این موضوع را تجربه کنیم.

به گفته شایان، قانون مشکلی ندارد و می‌گوید ۲۰ درصد تسهیلات به بخش مسکن تعلق بگیرد که بخش عظیمی از این تسهیلات به بخش صنعت سرریز می‌شود.

وی اظهار داشت: تا امروز بیش از ۴۶ هزار میلیارد قرارداد ساخت مسکن منعقد شده که فقط در بانک مسکن بوده و اگر نظام بانکی حمایت نکند، طرح نهضت ملی با چالش روبرو می‌شود.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: تامین مالی نهضت ملی مسکن از طریق صندوق تامین مسکن فروش متری مسکن، اصلاح روش سپرده گذاری در بانک مسکن و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و تحول در شیوه اجاره‌داری مسکن در حال انجام است.

شایان خبر داد: اکنون قرارداد ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن اجاره‌ای بین بانک مسکن شهرداری و وزارت راه و شهرسازی در حال انعقاد است و بانک مسکن پذیرفت برای ساخت هر واحد اجاره‌ای ۲۰۰ میلیون وام ساخت پرداخت کند.

کد خبر: 120299

برچسب ها: , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0