9 دی 1399 - 10:27 ق.ظ

در نشست مشترک نمایشگاه اصفهان و کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی مطرح شد؛

رویکردهای جدید برای حضور فعالان بخش خصوصی در نمایشگاه اصفهان

با بهره‌برداری از محل دائمی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، رویکردهای جدیدی برای حضور فعالان بخش خصوصی کشور و منطقه مرکزی کشور در رویدادهای نمایشگاهی ایجاد شده است.

به گزارش عصر اصفهان، به نقل ازروابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، دهمین جلسه کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی در حالی به میزبانی نمایشگاه اصفهان برگزار شد که اعضای حاضر در آن راهکارهای بهره‌برداری فعالان اقتصادی استان از ظرفیت مجموعه جدید نمایشگاهی اصفهان را مورد بررسی قرار دادند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در این جلسه نقش رویدادهای نمایشگاهی در توسعه اقتصادی را بسیار مهم و اساسی دانست و گفت: یکی از راهکارهای توسعه صادرات برای کشورها، حضور در نمایشگاه‌های تجاری و تخصصی است چرا که نمایشگاه یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی برای توسعه محصول و همچنین بهترین راهکار برای توسعه سرمایه‌گذاری در مناطق به شمار می‌رود.
علی یارمحمدیان با بیان اینکه اصفهان در بسیاری از بخش‌های اقتصادی رتبه‌های برتر کشوری را به خود اختصاص داده است، افزود: اصفهان در حوزه‌های سنگ، فولاد، تولید تجهیزات و ماشین‌آلات، دام و طیور، کشاورزی و گل و گیاه، فرش و طلا و جواهر حرف اول کشور را می‌زند؛ این پتانسیل‌های گسترده نشان می‌دهد که اصفهان می‌تواند محرک افزایش و توسعه صادرات کشور باشد و برای دستیابی به این موضوع، رویدادهای نمایشگاهی بهترین ابزار به شمار می‌روند.
وی با تاکید بر اینکه ظرفیت صنعت نمایشگاهی در اصفهان افزایش یافته است، ادامه داد: با ساخت و تجهیز محل جدید برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، اقدامات لازم برای حضور مطلوب شرکت‌ها و فعالان اقتصادی در نمایشگاه پیش‌بینی و انجام شده است.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان تاکید کرد: اکنون که زیرساخت‌های استاندارد صنعت نمایشگاهی در اصفهان فراهم شده، لازم است نمایشگاه‌هایی برگزار شود که در سطح منطقه و بین‌الملل موفق ظاهر شود؛ به همین منظور از پیشنهاد فعالان اقتصادی برای دستیابی به این موفقیت استقبال می‌کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان نیز که به صورت مجازی در این جلسه حضور داشت گفت: بهره‌برداری از محل جدید برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان یک اقدام بسیار مهم و اساسی در حوزه‌های تجارت، توجه به شتابدهنده‌ها و همچنین گردشگری به شمار می‌رود.
مسعود گلشیرازی با تاکید بر اینکه لازم است همراهی ویژه‌ای توسط شرکت‌های فعال بخش خصوصی اصفهان با نمایشگاه صورت گیرد، افزود: برای اینکه چراغ نمایشگاه روشن باشد، صنایع مهم اصفهان باید حضور جدی در رویدادهای نمایشگاهی داشته باشند و از برگزاری این رویدادها حمایت کنند.
وی اظهار داشت: دستیابی به توان‌ صادراتی و همچنین پیش‌برد موفقیت‌های فراصنعتی با استفاده از پتانسیل‌های نمایشگاهی قابل انجام است و بر همین اساس، امیدواریم شرایط لازم برای حضور مطلوب شرکت‌های بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در نمایشگاه اصفهان ایجاد شود.
انتهای پیام/

202/

کد خبر: 30924

منبع: عصر اصفهان

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0