3 اسفند 1399 - 3:55 ب.ظ

روسیه موشک مافوق صوت جدید می سازد

روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو از برنامه ساخت موشک جدید مافوق صوت (هایپرسونیک) روسیه با برد پرواز حدود ۱۵۰۰ کیلومتر پرده برداشت. این روزنامه نوشت: موشک جدید مافوق صوت جدید قابل هدایت روسیه «گرملین» نام دارد و ساخت آن از سال ۲۰۱۸ آغاز شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، به نقل از ایرنا، روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو از برنامه ساخت موشک جدید مافوق صوت (هایپرسونیک) روسیه با برد پرواز حدود ۱۵۰۰ کیلومتر پرده برداشت.

روزنامه ایزوستیا روز شنبه نوشت: موشک جدید مافوق صوت جدید قابل هدایت روسیه «گرملین» نام دارد و ساخت آن از سال ۲۰۱۸ آغاز شده است.

مطابق برنامه زمانی وزارت دفاع روسیه، موشک گرملین در سال ۲۰۲۳ برای آزمایش آماده خواهد شد.

این موشک توسط شرکت تسلیحاتی موشک سازی «تاکتیچسکی راکتنی واروژنی» ساخته می شود.

ایزوستیا نوشت: سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه در جمع مقام‌های نظامی این کشور اعلام کرده است که موشک های مافوق صوت گوناگون روسیه برای تقویت توانمندی نظامی غیرهسته‌ای این کشور بکار گرفته خواهد شد.

بر اساس اسناد ساخت موشک «گرملین»، این موشک حد اکثر دارای برد پروازی ۱۵۰۰ کیلومتر با سرعت ۶ برابر سرعت صوت خواهد بود.

روسیه در ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ موشک مافوق صوت جدید هوایی خود به نام کینژال را آزمایش کرد.

در آن زمان یک مقام صنایع دفاعی روسیه به خبرگزاری دولتی تاس گفت: این موشک اواسط ماه نوامبر در میدان نظامی پمبوی در شمال شرقی وارکوتیا در منطقه همجوار قطبی روسیه مورد آزمایش قرار گرفت.

در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ هم روسیه یک فروند موشک جدید مافوق صوت دریایی به نام سیرکون آزمایش کرد که با موفقیت به هدف اصابت کرد.

وزارت دفاع روسیه فیلمی از پرتاب موشک مافوق صوت دریایی سیرکون را منتشر کرد که از ناو آدمیرال گورشکوف در دریای سفید در شمال روسیه پرتاب شد. این موشک به هدفی در شعاع ۴۵۰ کیلومتری در دریای بارنتز اصابت کرد.

پوتین ۲سال پیش ساخت چند مجموعه موشکی جدید ازجمله موشک مافوق صوت دریایی سیرکون را اعلام کرد که در پاسخ به خروج آمریکا از قرارداد کاهش تسلیحات پدافند موشکی انجام گرفته است.

کد 300

کد خبر: 31429

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0