27 مرداد 1400 - 8:00 ق.ظ

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان خبر داد:

رشد ۱۸ برابری موتورخانه های بهینه سازی شده در ۴ ماهه ابتدای سال جاری

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: بمنظور اجرای سیاست های بهینه سازی مصرف گاز در استان، موتورخانه های بهینه سازی شده در ۴ ماهه ابتدای سال جاری رشد ۱۸ برابری داشت.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، سید مصطفی علوی بیان داشت: بهینه سازی موتورخانه های مشترکان خانگی در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری رشد ۱۸ برابری داشته است .

وی با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر اجرای طرح بهینه سازی موتورخانه های مشترکین خانگی به منظور مصرف بهینه گاز افزود: متاسفانه به دلیل مصرف بی رویه گاز در بخش های مختلف، هر ساله شاهد عدم توازن در تولید و مصرف گاز هستیم که منجر به ایجاد محدودیت مصرف گاز در صنایع و اثر منفی بر تولید استان می گردد. از اینرو به منظور بهینه سازی مصرف گاز در بخش های مختلف این شرکت بر اساس مصوبه شورای اقتصاد طرح بهینه سازی مصرف گاز مشترکین خانگی/اداری/تجاری را از مهرماه سال ۹۹ در دستور کار خود قرار داده است.

علوی گفت: مطابق با این طرح، با شناسایی مشترکین دارای موتورخانه و ثبت نام در سامانه goc.nigc.ir عملیات بهینه سازی موتورخانه پس از بازدید ناظرین این واحد در دستور کار قرار گرفته و تنظیم مشعل، عایقکاری و نصب ضد رسوب بر اساس تعرفه و سقف بودجه اعلام شده برای هر موتورخانه توسط پیمانکاران شرکت گاز انجام می گردد. وی افزود: خوشبختانه با ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه و اجرای طرح در سال گذشته، در ۴ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ رشد ۱۸ برابری موتورخانه های بهینه شده را داشته ایم.

وی همچنین از توسعه طرح بهینه سازی موتورخانه ها به مراکز اداری و تجاری خبر داد و افزود : بر اساس ماده ۱۷ قانون هوای پاک و قوانین مصوب اصلاح الگوی مصرف انرژی در مجلس شورای اسلامی، کلیه ادارات و سازمان ها باید نسبت به بهینه سازی موتورخانه های خود اقدام نمایند. این موضوع از طریق استانداری در حال پیگیری بوده و هر سال با بازدید تیم های کارشناسی مورد ارزیابی قرار می گیرد که در ۴ ماهه پایانی سال گذشته ۱۴۲۵ بازدید در سطح استان از ادارات انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با ارائه آماری از مصارف گاز در سطح استان، اهمیت مصرف بهینه گاز در صنایع و نیروگاه¬ها را دوچندان دانسته و اجرای مصوبات شورای عالی انرژی کشور در زمینه رعایت استانداردهای مصرف انرژی با همکاری در سایر سازمان های متولی را از برنامه های شرکت در بهینه سازی مصرف گاز برشمرد. وی با اشاره به اینکه عمده مصرف گاز در استان اصفهان در صنایع و نیروگاه ها است افزود، بهینه سازی مصرف گاز در صنایع و نیروگاهها قطعا اثر بارزتری در کاهش مصرف گاز در استان خواهد داشت که در تلاش هستیم برای اجرای مصوبات شورای عالی انرژی کشور تحرک کافی را در سازمان های مسئول ایجاد نماییم.

کد خبر: 29500

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان

برچسب ها: , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0