1 تیر 1401 - 12:00 ق.ظ

رشد دو برابری تراکنش‌های گذرگاه خدمات دولت

بنابر اعلام مرکز ملی تبادل اطلاعات، تعداد تراکنش‌های گذرگاه خدمات دولت (GSB) در مرکز ملی تبادل اطلاعات در دوماهه نخست امسال به بیش از ۴۴۴ میلیون رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد دو برابری را نشان می‌دهد.

به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، نکته حائز اهمیت در این گزارش آن است که در اردیبهشت‌ماه سال جاری به‌رغم ثابت ماندن تعداد دستگاه سرویس‌دهنده نسبت به ماه فروردین، ۵۷ سرویس جدید اضافه‌شده است. به‌این‌ترتیب تعداد سرویس‌ها و متدهای پیاده‌سازی شده به ۱۳۶۴ رسید.

از سوی دیگر، پس از افت تعداد تراکنش‌های انجام‌شده در فروردین به دلیل تعطیلات نوروزی، گذرگاه خدمات دولت در اردیبهشت توانست حدود ۲۷۰ میلیون تراکنش را ثبت کند که افزایش ۹۵ میلیونی را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، از میان ۶۸ دستگاه سرویس‌دهنده سازمان ثبت‌احوال کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وزارت کشور در صدر دستگاه‌های سرویس‌دهنده قرار دارند.

از سوی دیگر تا پایان اردیبهشت، از میان ۳۴۸ دستگاه متصل به مرکز ملی تبادل اطلاعات به ترتیب سازمان تأمین اجتماعی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیشترین استفاده را از این خدمات داشته‌اند.

همچنین در بین پرکاربردترین خدمات، بیشترین تراکنش‌ها مربوط به استعلام هویتی ثبت‌احوال، سرویس هویتی تکمیلی سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی و سرویس شاهکار بوده است. در این بین، باوجود فروکش کردن همه‌گیری کرونا، دو سرویس استعلام بیماری کرونای سکوی ایران، سرویس استعلام واکسن جز ۱۰ خدمت پرکاربرد بوده‌اند.

کد خبر: 117092

بازدید: 53 بازدید

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0