4 اسفند 1399 - 5:29 ب.ظ

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان :

ردیف اعتباری درآمد حاصل از فروش نفت خوزستان به ۵۰ درصد افزایش یابد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با اشاره به تخصیص ۱۲.۶ درصدی ردیف اعتباری درآمدهای حاصل از فروش نفت ویژه این استان گفت: مدیریت ارشد خوزستان خواستار افزایش تخصیص منابع این ردیف اعتباری متناسب با درآمدهای صورت گرفته تا سقف ۵۰ درصد شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، به نقل از ایرنا، امید حاجتی یکشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه خوزستان که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: برای استان ۲۸ هزار میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده که تاکنون ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

وی ادامه‌داد: از این میزان، پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار نقد و مابقی اعتبارات دولتی در قالب اسناد خزانه هستند که در مجموع میزان تخصیص اعتبارات عمرانی استان ۴۷.۷ درصد است.

دبیر شورای برنامه ریزی خوزستان به برنامه‌ریزی دولت برای تکمیل و بهره‌برداری برخی از پروژه‌های اولویت‌دار در استان اشاره‌کرد و گفت: به‌همین دلیل تخصیص منابع اعتباری به بخش دیگری از پروژه‌های عمرانی در استان خوزستان میزان کمتری دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان یادآورشد: در همین راستا برخی از پروژه‌ها دارای تخصیص ۱۰۰ درصدی هستند تا پیش از پایان دولت به بهره‌برداری برسند.

حاجتی همچنین به پایین بودن تخصیص اعتبارات مربوط به درآمدهای نفتی اشاره کرد و گفت: برابر با اطلاعات واسله به نظر می‌رسد که درآمدهای حاصل از فروش نفت تحقق بیشتری پیدا کرده و به همین دلیل به امضاء استاندار خوزستان نامه‌ای برای سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و ارسال شده تا تخصیص موجود این ردیف اعتباری از ۱۲.۶ درصد به ۵۰ درصد افزایش یابد.

کد 300

کد خبر: 31920

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0