26 مرداد 1400 - 1:42 ب.ظ

رخدادهای عاشورا، موضوع مسابقه کتابخوانی شد

رمان «پشت درهای بهشت» نوشته رضا کاشانی اسدی، که درباره رخدادهای پیش و پس از واقعه عاشورا و جامعه کوفه است، موضوع مسابقه بزرگ کتابخوانی کتاب جمکران شد.

به گزارش عصراصفهان، در قسمت هایی از این کتاب آمده است: «موقع» جوان کوفی، شاگرد ویژه حبیب بن مظاهر است. کوفه در تب و تاب قیام امام حسین ع است و ابن زیاد همه کسانی را که به امام حسین ع نامه نوشته بودند با تهدید و تطمیع از یاران خود می‌کند. پدر موقع نیز از ترس خشم ابن زیاد به دربار رفته و موقع را نیز با زور به همراه خود برای دست بوسی می برد. پدرش او را در خانه حبس می‌کند تا دور و بر حبیب بن مظاهر نباشد. وقتی حبیب به قصد پیوستن به امام حسین (ع) از کوفه خارج می‌‌شود، موقع با واقعیتی روبرو می‌‌شود که …  رضا کاشانی اسدی در رمان «پشت درهای بهشت»، فضای خدعه و خفقان زمان شهادت امام حسین (ع) را تصویر کرده و برخی از عبرت ‌های ماجرای عاشورا را در قالب داستان بیان کرده است. او با استفاده از روایات تاریخی، ماجرای زندگی فردی را به تصویر کشیده که بخشی از زوایای پنهان آن ‌برهه تاریخی را برای مخاطب روشن می‌‌کند.

این کتاب محور مسابقه بزرگ کتابخوانی کتاب جمکران است که از ۱۹ مرداد شروع شده بود و در این مدت کم با استقبال خوب علاقه‌مندان قرار گرفته است. این کتاب که به چاپ پنجم رسیده با ۲۰ درصد تخفیف در دسترس خوانندگان است. علاقه‌مندان به این مسابقه تا ۱۹ مهر فرصت دارند از ۲۰ میلیون جایزه نقدی بهره ببرند.

 

102

 

 

کد خبر: 29200

منبع: سرویس فرهنگی

برچسب ها: , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0