19 مرداد 1400 - 1:30 ب.ظ

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان:

دفاتر تسهیل گری محلات به همت شورای جدید شهر اصفهان پیگیری خواهد شد

به پاس ارج نهادن به خبرنگاران، آغاز ماه محرم و هفته امر به معرو ف و نهی از منکر توسط مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر شهر اصفهان، مراسمی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری عصراصفهان،  در دفتر حوزه امر به معروف و نهی از منکر، به پاس ارج نهادن به خبرنگاران، آغاز ماه محرم و هفته امر به معرو ف و نهی از منکر توسط مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر شهر اصفهان، مراسمی با حضور سردار محمد رضا میرحیدری، فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان، سرهنگ محمدرضا محمدی فرمانده راهور استان، سردارجواد استکی فرمانده قرارگاه عملیاتی سیدالشهدا(علیه السلام) و علی اصفهانی دادستان عمومی وانقلاب اصفهان، برگزار گردید.

در این مراسم فرمانده نیروی انتظامی با تشکر از خبرنگاران و اصحاب رسانه از برخورد قاطع این نیرو با هنجارشکنان خبر داد و گفت: با کسانی که امنیت مردم را به خطر اندازند نیروی انتظامی برخورد قاطعی خواهد کرد.

سپس علی اصفهانی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با تبریک به اصحاب رسانه در ارتباط با حمایت از دفاتر تسهیل گری محلات محلی گفت: به همت شورای شهر جدید دفاتر تسهیل گری محلات حمایت خواهد شد و در شورای شهر جدید به این دفاتر تسهیل گری اهمیت ویژه ای خواهند داد.

وی ادامه داد: قانون حمایت از آمران امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد و دستگاه قضایی حمایت قضایی خواهد داشت.

سردار جواداستکی فرمانده قرارگاه عملیاتی سیدالشهدا(علیه السلام) ، نیز در این مراسم گفت: روز خبرنگار را با یاد خبرنگاران شهید در دفاع مقدس و شهدای خبرنگار در افغانستان و جاهای دیگر را یادشان گرامی می داریم.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر ، این امر واجب فراموش شده را باید احیاء کنیم.

حجت الاسلام حمیدرضا صادق زاده، جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر اصفهان نیزگفت: در حال حاضر ۶هزار نفر آمر به معروف و ناهی از منکر خواهر و برادر در سطح استان اصفهان به عنوان عضو مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می کنند، که قصد داریم تا پایان سال این آمار را به ۱۰ هزار نفر برسانیم.

حجت الاسلام صادق زاده ادامه داد: مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان در همه ابعاد امر به معروف و نهی از منکر بر حسب وظیفه دینی تلاش خود را انجام می دهد. این مجمع نه فقط در زمینه حجاب و عفاف فعالیت می کند بلکه در حیطه فعالیت ها شامل ابعاد اجتماعی، محیط زیست، حجاب، اصناف و … انجام وظیفه می کند.

صادق زاده با بیان اینکه در حال حاضر برای ۲هزار نفر از آنها کارت آمر به معروف صادر شده است،افزود: سال گذشته ۳۰۰ نفر را به عنوان ضابط امر به معروف و امسال ۵۰۰نفر جدید را در همین رابطه آموزش داده ایم.

حجت الاسلام صادق زاده در ارتباط با نهاد مجمع امر به معروف و نهی از منکر گفت: مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر نهادی مردمی است، ولی باید دستگاه های متولی چون اداره ارشاد، ستاد امر به معروف استان، سازمان تبلیغات اسلامی و … که دارای بودجه دولتی هستند، هدفمند تر فعالیت  کنند.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: پنج قرارگاه عملیاتی ایجاد کرده ایم، نخستین قرارگاه، یاوران معروف که تذکر لسانی رسالت آنها است، قرارگاه مهر و امید که ۲۸۰ مسجد در قالب آن فعالیت می کنند، قرارگاه ثارالله که همراهی با پلیس و نیروهای امنیتی وظیفه  برای آن تعریف شده است.

حجت الاسلام صادق زاده ادامه داد:  قرارگاه قسط و عدل که کارهای ایجابی و همراهی با اصناف را در دستور کار دارند و همچنین قرارگاه مقداد با حیطه فضای مجازی است را در دستور کار این مجمع قرار دارد.

صادق زاده با توجه به روز خبرنگار افزود:  اهالی رسانه در قالب قرارگاه مقداد که در حیطه فضای مجازی فعالیت می کنند، نیز در کنار فعالیت های این مجمع همراه ما بودند.

حجت الاسلام صادق زاده گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ روحانی و ۲۸۰ مسجد با مجمع رهروان امر به معرو ف و نهی از منکر همکاری مستمر دارند.

وی پیرامون برخی از شبهاتی که مربوط به موازی کاری های این مجمع با ستاد امر به معروف در فضای مجازی منتشر شده بود، گفت: ستاد امر به معروف استان یک نهاد حاکمیتی است و ما یک نهاد مردمی بوده و تمام تلاش خود را کرده ایم تا بیشترین هماهنگی را با ستاد و خاصه رئیس ستاد، امام جمعه استان اصفهان، داشته باشیم و رهنمودهای حضرت آیت الله طباطبایی نژاد را نصب العین خود قرار داده ایم، لذا در ماموریت های اخیر هیچگونه موازی کاری با هیچ دستگاهی نیست، همچنین گزارش عملکرد ما مکررا خدمت نماینده ولی فقیه دراستان بیان می شود.

 

کد201

کد خبر: 28550

منبع: احوال نیوز

برچسب ها: , , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0