18 مرداد 1400 - 9:39 ق.ظ

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان:

خاموشی تا هفته آینده ادامه دارد

محمدرضا نوحی؛ سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: باتوجه به پیش‌بینی هواشناسی خاموشی‌ها تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت، اگر دمای هوا مانند این هفته افزایش داشته باشد، به طور قطع تا هفته آینده خاموشی های با برنامه در اصفهان ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، سخنگوی صنعت برق استان اصفهان درباره بازگشت خاموشی ها توضیح داد: روز گذشته میانگین دمای هوای کشور ۱.۵ درجه افزایش یافت که این معادل ۲۳۰ مگاوات برق است که به همین میزان مصرف را افزایش می دهد.
وی با بیان اینکه با توجه به شرایط کم آبی نیروگاه های برق آبی کشور حدود ۷ هزار مگاوات کمبود تولید دارند، افزود: از سوی دیگر صنایع فولاد نیز با محدودیت دریافت برق رو به رو هستند، همچنین به دلیل شرایط ایجاد شده در دو هفته گذشته صنعت سیمان برق خود را به طور کامل دریافت می کند، به همین دلیل برای جلوگیری از فروپاشی شبکه و همچنین پایداری شبکه برق، از بعد از ظهر گذشته، طرح مدیریت مصرف بخش خانگی در سطح استان اجرا شد.
سخنگوی صنعت برق استان اصفهان تاکید کرد: اعمال برنامه مدیریت مصرف برق بخش خانگی به این دلیل جلوگیری از خاموشی های بدون برنامه همانند هفته های گذشته است، بنابراین از روز گذشته با اطلاع رسانی و ارسال پیامک برق برخی از مشترکین خانگی در اصفهان قطع شد تا خاموشی های بدون برنامه نداشته باشیم.
وی درباره اینکه خاموشی های با برنامه در اصفهان تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ گفت: باتوجه به پیش‌بینی هواشناسی خاموشی‌ها تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت، اگر دمای هوا همانند این هفته افزایش داشته باشد، به طور قطع تا هفته آینده خاموشی های با برنامه در اصفهان ادامه خواهد داشت.
نوحی با تاکید بر اینکه با افزایش دمای هوا، مصرف برق نیز بالا خواهد رفت، گفت: با توجه به محدودیت تولید نیروگاه های برق آبی و همچنین محدود کردن صنایع، دیگر برقی برای مدیریت نداریم، بنابراین ناچار به خاموشی در بخش خانگی هستیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر تنها صنعت فولاد با محدودیت دریافت برق از شبکه سراسری رو به رو است.
سخنگوی صنعت برق استان اصفهان با بیان اینکه در روزهای اخیر صنعت سیمان محدودیت دریافت برق نداشت، گفت: اگر صنعت سیمان محدودیت دریافت برق داشته باشد، به طور قطع در بخش خانگی خاموشی نخواهیم داشت، اما با توجه به شرایط موجود کشور و کمبود این محصول و افزایش قیمت آن، محدودیت صنعت سیمان در دریافت برق برداشته شد و برق این صنعت به طور کامل تامین می شود.
وی با بیان اینکه اول هفته میزان تولید برق استان ۴۱۰۸ مگاوات و مصرف آن ۴۷۹۵ مگاوات بود، گفت: با توجه به افزایش مصرف، ۶۸۷ مگاوات از شبکه سراسری برق وارد استان اصفهان شد.

206

کد خبر: 28478

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0