4 شهریور 1399 - 9:42 ق.ظ

هیلاری کلینتون:

جو بایدن نباید شب انتخابات شکست را بپذیرد

وزیر خارجه اسبق آمریکا به نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفته نباید شبی که انتخابات برگزار شده شکست را بپذیرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، به نقل از فارس، «هیلاری کلینتون»، وزیر خارجه اسبق آمریکا به «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور توصیه کرده در شب سوم نوامبر، صرف نظر از هر اتفاقی که در انتخابات می‌افتد شکست را نپذیرد.

هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ رقیب «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا بود و نتیجه رأی‌گیری را به او واگذار کرد. کلینتون شب سوم نوامبر ۲۰۱۶ شکست را پذیرفت، اما او گفته با توجه به اینکه امسال رأی‌گیری‌ها به صورت پستی برگزار می‌شوند مشخص شدن برنده انتخابات احتمالاً زمان بیشتری خواهد گرفت.

هیلاری کلینتون گفت ممکن است نتیجه روز برگزاری انتخابات حاکی از برتری ترامپ با اندکی اختلاف باشد. کلینتون گفت در چنین شرایطی «جو بایدن نباید تحت هیچ شرایطی شکست را بپذیرد، چون به نظر من اعلام نتایج طول خواهد کشید.»

در آمریکا نگرانی‌های زیادی از احتمال امتناع «دونالد ترامپ» برای کناره‌گیری از قدرت در صورت باخت در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر (آبان‌ماه) مطرح شده است.

چند وقت «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفته بود چنانچه ترامپ نتیجه انتخابات را نپذیرد، ارتش او را از کاخ سفید خارج خواهد کرد.

کد 300

کد خبر: 39259

بازدید: 132 بازدید

منبع: فارس

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0