3 مرداد 1400 - 7:15 ب.ظ

جزئیات بیشتر از حکم دادستان اصفهان برای هلیا

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: درپرونده هایی مانند پرونده هلیا نباید تنها به یک برخورد قضایی بسنده شود چون باعث می شود نوجوانان از جامعه طرد شوند.

علی اصفهانی دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: کمتر کسی ماجرای دختر نوجوانی که با سلاح سرد در فضای مجازی خبر ساز شده بود را نشنیده است.

او افزود: هلیا و دوستش که با یکدیگر دعوا می کردند به همراه خانواده هایشان  فراخوانده شدند و  شخصا با آن ها صحبت کردم و باتوجه به سن  آن‌ها که در دوران نوجوانی هستند تشخیص و حکم صادر شد تا  به مدت دو ماه، هر هفته سه جلسه برای آن‌ها کلاس مشاوره برگزار شود و بعد از آن نتیجه کلاس‌های مشاوره به من اعلام شود.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان عنوان کرد: کسانی که مرتکب جرائم خشن با سلاح‌های سرد می‌شوند، حتماً دستگاه‌های قضایی با آن‌ها برخورد‌ قاطع می‌کند، بحثی که در رابطه با ماجرای این دختر نوجوان پیش آمد اگر در کلیپ دقت کنید، اصلاً قصد استفاده از آن سلاح سرد را نداشته است.

او مطرح کرد: من مقصر اصلی را این افراد نمی‌دانم، مقصر اصلی خانواده، مدرسه و نهاد‌های عمومی هستند، همچنین کوتاهی‌ هایی توسط ما مسئولان انجام شده است که امروز در جامعه با این جرائم مواجه می شویم، باید با دید رفعت و اسلام به این موارد نگاه کنیم و تا جایی که در توان ما باشد، تلاش کنیم این افراد را به جامعه بازگردانیم، نباید تنها یک برخورد قضایی شود تا خدایی نکرده این برخورد باعث شود این نوجوانان کلا از جامعه طرد شوند.

کد خبر: 27615

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0