26 مرداد 1400 - 3:00 ب.ظ

تدریس درس شناخت محیط‌زیست در 10 دانشگاه منتخب از ابتدای سال تحصیلی جدید

از مهرماه سال‌جاری درس شناخت محیط‌زیست در 10 دانشگاه منتخب کشور تدریس می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، رئیس مرکز آموزش محیط‌ زیست و تربیت محیط‌بان سازمان حفاظت محیط‌ زیست گفت: طبق پیگیری‌های به‌عمل آمده سازمان حفاظت محیط‌ زیست به منظور افزایش ضریب نفوذ موضوعات محیط‌زیستی در نظام آموزش عالی کشور از مهرماه سال‌جاری، به مدت 2 سال به صورت آزمایشی، دو واحد درس شناخت محیط‌زیست در 10 دانشگاه کشور تدریس خواهد شد.

آرش یوسفی افزود: بر اساس قانون حفاظت و بهسازی محیط‌زیست دو وزاتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملزم به لحاظ کردن درس شناخت محیط‌زیست برای مقاطع تحصیلی آموزش عالی شده‌اند.

وی گفت: مقرر شده تا محتوای آموزشی به صورت کتاب برای 5 گروه تخصصی رشته‌های “فنی و مهندسی”، “کشاورزی و منابع طبیعی”، “معماری، شهرسازی و جغرافیا”، “پزشکی و پیراپزشکی” و “علوم انسانی و هنر” با بهره‌گیری از توان تخصصی پژوهشکده محیط‌زیست و توسعه پایدار و استفاده از یک نفر مدرس دانشگاه و همکاری سه تا پنج نفر از اساتید حاذق هر حوزه تخصصی تدوین شده و تا مهرماه منتشر شود.

یوسفی افزود: از ابتدای سال تحصیلی 1400، این درس در 10 دانشگاه اراک، تهران، بیرجند، رازی، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، فردوسی مشهد، محقق اردبیلی و یزد به صورت آزمایشی و به مدت 2 سال تدریس خواهد شد و پس از ارزیابی در صورت موفقیت‌آمیز بودن و تأیید کمیسیون مربوطه، در همه دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی کشور اجرا می‌شود.

وی آماده کردن نسل آینده برای رویارویی با بحران‌های پیش روی محیط‌زیست کشور را یکی از دلایل اصلی گنجاندن درس شناخت محیط‌زیست دانست و ابراز امیدواری کرد تا پس از مرحله آزمایشی، تمامی دانشجویان از آموزش‌های محیط‌زیستی برخوردار شوند.

کد خبر: 29222

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست

برچسب ها: , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0