1 بهمن 1399 - 4:22 ب.ظ

نشست فدراسیون‌های ورزشی با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک

تاکید فرامرزیان بر حضور بازرس در ساختار هیأت‌های ورزشی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ورزش و جوانان گفت: حضور بازرس در ساختار هیأت‌های ورزشی کم‌هزینه‌ترین و مدنی‌ترین راه برای حسابرسی مالی، هیات‌های ورزشی است.

به گزارش عصر اصفهان،به نقل از وزارت ورزش و جوانان، ژاله فرامرزیان در نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک، گزارشی از فعالیت‌های  مالی فدراسیون‌های ورزشی و وضعیت پرداختی‌های وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون‌ها ارائه کرد و گفت: تاکنون ۷۰ درصد از اعتبارات فدراسیون‌ها را پرداخت کرده‌ایم.

وی با ارائه گزارش عملکرد مالی فدراسیون‌ها اظهار داشت: موضوعی که در این خصوص بسیار اهمیت دارد، حسابرسی هیأت های ورزشی توسط دیوان محاسبات است و از آنجایی که تعداد هیأت های ورزشی بسیار زیاد است و در توان هیچ هیأت ورزشی و ادارات ورزش و جوانان استانی نیست که این عملیات را مدیریت کنند، ما قبلا پیش نویس پیشنهادی ساختار هیأت ها را به معاونت قهرمانی ارائه کرده‌ایم.

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود: حضور بازرس در ساختار هیأت های ورزشی کم هزینه ترین و  مدنی ترین راه برای حسابرسی مالی هیات های ورزشی است.

وی همچنین اظهار کرد: بر اساس مصوباتی که به ما ابلاغ می‌شود گزارش‌های مالی فدراسیون‌ها باید برای ما ارسال شود و پرداخت‌ها بر اساس این گزارش‌های مالی به فدراسیون‌ها انجام می‌شود و چنانچه فدراسیونی گزارش‌ها را برای ما ارسال نکند از پرداخت‌ها بی‌نصیب می‌ماند.

فرامرزیان از راه‌اندازی حسابداری تعهدی بر خط خبر داد و گفت: این موضوع بر اصل شفافیت فعالیت‌های مالی استوار است و کل اطلاعات مالی باید به صورت برخط روی سامانه ما قرار بگیرد.

وی خاطرنشان ساخت: وضعیت گزارشات مالی بر خط چند فدراسیون به صورت پایلوت انجام شده و همه فعالیت های مالی این فدراسیون ها در قالب نرم افزاری قابل رصد است که امیدوارم با همکاری و مساعدت همه فدراسیون ها بتوانیم تا پایان سال عملیات حسابداری تعهدی و برخط را برای فدراسیون های ورزشی انجام دهیم.

معاون توسعه مدیریت وزارت ورزش و جوانان به تشریح سامانه جامع مبین (پایگاه اطلاعات ورزش کشور) پرداخت و گفت: آن چیزی که در این سامانه مورد نظر است؛ مروری بر پایگاه سرمایه انسانی ورزش کشور، گزارش آماری گواهینامه های آموزشی، گزارش آماری احکام قهرمانی و وضعیت تایید آن ها، معرفی صفحات عمومی سامانه مبین به مخاطبان، برنامه های پیش رو و اقدامات و انتظارات از فدراسیون ها است. همچنین این سامانه با ارائه آمار ورزشکاران، قهرمانی ها، گواهینامه ها و… رکن مهمی برای دفاع از بودجه ورزش کشور خواهد بود.

وی به موضوع آمایش سرزمین اشاره کرد و گفت: از سه سال پیش آمایش سرزمین را آغاز کردیم و معتقدیم بحث ورزش قهرمانی باید در کشور بر اساس یک رویکرد و برنامه مبتنی بر آمایش سرزمین باشد. اقداماتی که ما در این خصوص انجام دادیم بسیار مفصل است که در اختیار همه فدراسیون ها قرار می دهیم و انتظار داریم فدراسیون ها نیز با ارائه نظرات و نکات کارشناسی خود ما را در این راه یاری کنند.

کد خبر: 31561

منبع: وزارت ورزش و جوانان

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0