31 مرداد 1400 - 1:00 ب.ظ

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان:

تأمین واکسن فقط از طریق مراکز تخصصی صورت گیرد

علی اعتصام‌پور مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: به دلیل افزایش روز افزون بیماران مبتلا به کرونا در مراکز درمانی و تحت پوشش تامین اجتماعی اصفهان، ناچاریم فقط بیماران کرونایی را پذیرش کنیم بنابراین ارائه خدمات به بیماران غیرضروری کاهش یافته است.

به گزارش عصر اصفهان، اعتصام‌پور افزود: با این حال، هیچ بیماری در مراکز درمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی اصفهان در صف انتظار پذیرش نیست.

وی با بیان اینکه شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی تفاوت شده‌اند، ادامه داد: این امر منجر به کاهش سن مرگ و میر ناشی از کرونا در بازه سنی کمتر از ۵۰ سال شده است.

  • برخی از داروهای درمان کرونا عوارض زیادی دارد

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه بیمارستان‌های شریعتی و غرضی با دو کلینیک تخصصی حاد تنفسی به صورت شبانه روزی در خدمت مردم و بیماران مشکوک به کرونا است، اضافه کرد: تاکنون بیماری در صف انتظار پذیرش در این دو بیمارستان نمانده است.

اعتصام پور با بیان اینکه برای بهبود وضعیت بیماران مبتلا به کرونا کمبود دارو نداریم، افزود: اما به دلیل وجود عوارض برای مصرف برخی داروها مجبور هستیم کمتر از آنها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از داروهای ضد کرونا موارد درمان بسیار اندک دارند، ادامه داد: در این شرایط بیماران حاد مبتلا به کرونا باید با استفاده از اکسیژن و قرص مسکن و استراحت در منزل با این بیماری مقابله کنند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه اخیراً اخباری مبنی بر فروش واکسن‌های تقلبی کرونا در بازار منتشر شده است، افزود: مردم باید تنها با مراجعه به مراکز تخصصی نسبت به تأمین واکسن اقدام کنند.

 

204

کد خبر: 31050

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0