9 تیر 1400 - 11:43 ب.ظ

در دیدار مسئولان بانک اقتصاد نوین از ذوب آهن اصفهان

تأمین سرمایه پروژه های توسعه‌ای ذوب آهن توسط بانک اقتصاد نوین

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین گفت: این بانک به عنوان یک شریک تجاری مجتمع عظیم صنعتی ذوب در سالی که باید به رونق تولید کمک کرد، همکاری لازم در تامین ارزی و ریالی پروژه های این شرکت خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، علیرضا بلگوری مدیرعامل، اعضاء هیأت مدیره و تعدادی از دیگر مسئولان بانک اقتصادنوین ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان و بازدید از خط تولید این شرکت با مدیرعامل و مسئولین این مجتمع عظیم صنعتی درباره افزایش همکاری و تعامل به ویژه پیرامون سرمایه گذاری در پروژه های توسعه از جمله تامین سرمایه برای ساخت باتری شماره ۲ کک سازی، گفت و گو و تبادل نظر کردند.

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین در این بازدید گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان یک صنعت پیشران ثابت کرده که کارهای بزرگی با اتکاء به جوانان می توان انجام داد و این شرکت با مدیریت درست در مسیر توسعه و افزایش تولید، گام های خوبی برداشته است.

علیرضا بلگوری افزود: بانک اقتصاد نوین به عنوان یک شریک تجاری این مجتمع عظیم صنعتی در سالی که باید به رونق تولید کمک کرد، همکاری لازم در تامین ارزی و ریالی پروژه های این شرکت خواهد داشت .

وی اظهار داشت: با تلاش و همتی که در ذوب آهن اصفهان مشاهده می شود، آنها می توانند پروژه ها را طبق بر نامه زمان بندی شده انجام دهند که در نهایت منجر به صادرات بیشتر و اشتغال زایی مناسب تر می شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نیز با اشاره به این که فصل جدید ارتباط این شرکت با بانک اقتصاد نوین از سه سال گذشته آغاز شده است، گفت: امروز به نقطه مطلوبی در ارتباط و تعامل بین این دوسازمان رسیده ایم که می تواند به لحاظ سرعت عمل در ارائه خدمات و درک دست از نیازهای یک تولید کننده، الگویی برای سایر بانک ها باشد.

وی افزود: یکی از زمینه های همکاری ، بازسازی و نوسازی باتری شماره ۲ کک سازی ذوب آهن اصفهان است که نقش زیادی در کاهش هزینه های تمام شده و اقتصادی تر شدن تولید این شرکت و هم نقش موثری در کاهش آلایندگی، کاهش واردات و وابستگی ارزی دارد.

یزدی زاده اظهار داشت: از دیگر ویژگی های این باتری که بانک اقتصاد نوین، در تامین سرمایه آن همکاری می کند، این است که با تکیه و توان متخصصان ذوب آهنی ساخته می شود و از تجربه ای که در ریومپینگ باتری شماره یک داشتیم استفاده می کنیم.

مدیرعامل ذوب آهن گفت: با توجه به ساخت کامل باتری شماره یک و درب های فکلسیبل باتری شماره ۳ توسط متخصصان ذوب آهنی، در ساخت باتری شماره ۲ از این تجربیات استفاده می شود و ذوب آهن قادر به ساخت باتری کک سازی در دیگر صنایع کشور و یا حتی کشورهای دیگر نیز است.

وی با اشاره به نقش مهم باتری ۲ در تکمیل زنجیره تامین مواد اولیه ذوب آهن، افزود: خوشبختانه زیر ساخت های باتری شماره ۲ فراهم است و برآورد سرمایه مورد نیاز آن نیز هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است. یزدی زاده اظهار داشت: امیدواریم با ساخت این باتری، تولید کک ذوب آهن ۵۵۰ هزار تن افزایش یابد و مجموع تولید کک این شرکت به یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن برسد که کل نیاز این مجتمع عظیم صنعتی را برای تولید ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد را فراهم خواهد کرد.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان ابراز امیدواری کرد که علاوه بر این پروژه، در خصوص تامین سنگ آهن و گندله نیز با بانک اقتصاد نوین توافق های خوبی صورت بگیرد و ذوب آهن از حمایت ها و پشتیبانی های این بانک بیشتر بهره مند شود.

 

کد خبر: 27373

برچسب ها: , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0