21 مرداد 1400 - 3:08 ب.ظ

رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان:

بیمه هنرمندان صنایع دستی قطع شده است

رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان گفت: حدود شش سال است، بیمه هنرمندان قطع شده و هنرمندان جدید بیمه نمی‌شوند، مسئولان وعده‌های زیادی در این زمینه داده‌اند که هیچ کدام عملی نشده است.

صنایع دستی

به گزارش عصر اصفهان، عباس شیردلی رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان، گفت: با وجود سختی‌ها و مشکلات ناشی از کرونا هنرمندانی داریم که با عشق به دنیای صنایع دستی در این راه ثابت قدم هستند، اما بیمه نقش مهمی در انگیزه خلق آثار توسط هنرمند دارد.

وی افزود: متاسفانه حدود شش سال است، بیمه هنرمندان قطع شده و هنرمندان جدید بیمه نمی‌شوند، مسئولان وعده‌های زیادی در این زمینه داده‌اند که هیچ کدام عملی نشده است. برای استانی که قطب صنایع دستی است باید تمهیداتی اندیشیده شود تا هنرمندان برای بیمه دغدغه نداشته باشند.

رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان تاکید کرد: اگر این وضعیت همچنان ادامه داشته باشد باعث دلسردی هنرمندان از ادامه فعالیت در این حوزه می‌شود.

شیردلی گفت: حدود یک سوم صنایع دستی کشور در استان ما تولید می‌شود، اما متاسفانه کرونا در کارگاه‌ها و فروشگاه‌های پایتخت صنایع دستی جا خوش کرده است و دولت باید برای احیای این صنعت تعابیری بیاندیشد. اهدای تسهیلاتی به هنرمندان و رفع مشکلات بیمه راهکار‌های برای برون رفت از چالش فراروی این صنعت از وضع موجود است.

104

کد خبر: 28672

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0