4 مرداد 1400 - 8:43 ق.ظ

هشدار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

بیانیه مهم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص شرایط موج پنجم کوید – 19

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص شرایط موج پنجم کوید - 19، بیانیه مهمی صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بیانیه زیر را در خصوص شرایط موج پنجم کووید 19، صادر کرد:

مردم شریف استان اصفهان، علمای بزرگوار و دلسوز، ولایتمداران راستین و بی ادعا

سلام خدا بر پیامبر بزرگ اسلام، حضرت محمد (ص)، و خاندان پاک او، زهرای اطهر(س)، امیرالمومنین علی(ع) و فرزندان معصوم ایشان، و سلام خدا بر شما مردم خداجوی
ضمن تبریک اعیاد پربرکت ذی الحجه، به استحضار میرساند متأسفانه خیز جدید بیماری کرونا با گونه دلتا در استان منجر به اشغال ظرفیت تختهای بیمارستانی موجود در تمام شهرستانهای استان شده است و ارائه خدمت به بیماران با ایثار کادر سلامت و به دشواری انجام می شود. در این شرایط خطرناک، بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی و ادامه برگزاری تجمع های خانوادگی و اجتماعی و رفت و آمدها باعث افزایش تصاعدی تعداد بیماران و افزایش مرگ و میر می شود. لازم است توجه گردد که حتی اگر تخت جدید از طریق بیمارستانهای صحرایی اضافه شود، پرسنل مجرب برای ارائه خدمت در اختیار نخواهد بود و توان کارکنان موجود هم به علت خستگی شدید جسمی و فکری، روز به روز کمتر می شود.
ما درک می کنیم که استمرار محدودیتها برای مردم باعث خستگی شده است، اما استمرار کار شبانه روزی،ذمشاهده بیماری و درگیری خانواده ها و مرگ هموطنان مدافعان سلامت را نیز به شدت فرسوده کرده است. مراکز درمانی ما از 18 ماه پیش تاکنون بی وقفه در حال خدمت به بیماران کوید و غیر کوید بوده اند و مدافعان سلامت در این مدت فرصت استراحت و تجدید قوا نداشته اند. ما از شما هموطنان فهیم انتظار داریم با برگزاری و حضور در تجمع های مختلف، و بی توجهی به دستورالعملهای بهداشتی پای این دشمن منحوس را به حضور و آدمکشی در خانواده خود باز نکنید. اگر شما سنگر مقابله با ویروس را ترک کنید، مدافعان سلامت به تنهایی قادر به محافظت از جان خیل آسیب دیدگان از حملات ویروس نخواهند بود.
ما همچنان تا پای جان برای انجام وظیفه خواهیم ایستاد، اما ظرفیت و توان مجموعه درمان محدود و در حال اشباع است و دردمندانه هشدار می دهیم که در صورت تداوم بی تفاوتی و سهل انگاری عمومی، به زودی تعداد بیماران بدحال منتظر تخت در پشت درب بیمارستانها افزایش یافته و شرمساری و پشیمانی آن برای دعوت کنندگان به تجمع و اجابت کنندگان نقض دستورالعمل ها خواهد ماند.
والعاقبه للمتقین

روسای بیمارستانها و اعضای ستاد واکنش سریع مقابله با کرونا
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

کد خبر: 27643

منبع: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

برچسب ها: , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0