با حضور استاندار اصفهان:

بهره برداری همزمان ۲۶۸ طرح تعاونی در سراسر کشور

آیین افتتاح و بهره برداری همزمان ۲۶۸ طرح تعاونی در سراسر کشور و شانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر ملی با حضور استاندار اصفهان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و هیات همراه در شرکت تعاونی لوتوس ماشین آسیا واقع در شهرک صنعتی نجف آباد ۲ برگزارگردید.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان با حضور استاندار استان اصفهان، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه نجف آباد، معاونین فرماندار، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مسئولان اداری و اجرایی استان و شهرستان و تعاون گران برتر؛ آیین افتتاح و بهره برداری همزمان ۲۶۸ طرح تعاونی در سراسر کشور و شانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر ملی در شرکت تعاونی تازه تاسیس لوتوس ماشین آسیا واقع در شهرک صنعتی نجف آباد ۲ (جوزدان) برگزارگردید.

 در این مراسم، عباس رضایی با تبریک هفته تعاون به مردم شریف ایران و بالاخص مردم شریعتمدار نجف آباد و دست اندرکاران بخش تعاون، اشاره ای مشروح به زیرساخت های توسعه پایدار مبتنی بر اصل ۴۴ قانون اساسی نمودند و در ادامه بر ضرورت نگاه موثر به بخش خصوصی و تعاونی ها در کنار بخش دولتی تبیین موضوع کردند.

ایشان ضمن تصریح بر اهتمام مجدانه مسئولان در تحقق همکاری موثر بخش دولتی در راستای تعالی تعاونی ها و نظام تعاون با عنایت به رویکرد دولت محترم در جهت تحقق این اصل در چارچوب قانون اساسی و قوانین صنفی جاری به بیان رویکردهای اثر بخش تعاون در تعالی جامعه پرداختند و از متولیان بخش تعاون خواستند با عنایت به مشوق ها و تسهیلات تشویقی در نظر گرفته شده توسط دولت به منظور پویایی و پایایی این بخش؛ پیش قدم شوند و با ژرف بینی خاص این بخش نسبت به هدایت سرمایه های خرد راکد در جامعه به سمت تولید پایدار گام بردارند.

در ادامه، مجتبی راعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد با تبریک هفته تعاون به مسئولان و هرم کارگزار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وتعاون گران بر اهمیت ورود جامعه در قالب تعاونی های ثبت شده تاکید کرد و این موضوع را عامل موفق توسعه پایا تبیین نمود.

وی با بیان دغدغه های عمومی بخش تعاون شهرستان از جمله ضعف های رایج در موضوع اعطای تسهیلات تشویقی و گستره سنگین و مغمون کننده بروکراسی دست و پاگیر و زائد اداری از جمله در موسسات مالی و بانک ها به منظور حمایت از تولید و خدمات در چارچوب شعار «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» به خلاء های قانونی در درگاه های قانونی کشور اشاره نمود و افزود: بخش تعاون در حقیقت بخش همگان محور جامعه است و با یک برنامه ریزی هدفمند و منطبق بر ضوابط اجرایی می توان از حضور شگرف مردم در قالب تعاونی ها به منظور تعالی جامعه به سمت و سوی توسعه مبتنی بر اشتغال پایدار بهره مند گردید.

معاون استاندار در پایان از مردم شریف ایران بالاخص شهرستان شهید پرور نجف آباد خواست با تعامل با یکدیگر در توسعه بخش تعاون دست به رویکردهای موثر و اثر بخش به خصوص در مبادی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زده و در راستای تحقق برنامه های توسعه از پیش تدوین شده مسئولان را یاری و همراهی نمایند.

شایان ذکر است، تعاونی لوتوس ماشین در بدو آغاز به کار ابتدایی به عنوان تعاونی برتر سال ۱۳۹۹ در استان اصفهان شناخته شد و همچنین مفتخر به دریافت لوح تقدیر ماشین ساز برتر صنایع ملی استان اصفهان و اولین تولید کننده دستگاه های رول رمینگ با تکنولوژی COPRA در ایران گردید.

 در صورت تکمیل فازهای آتی این مجموعه می تواند نقش به سزا و مهمی در صنایع مولد فلزی کشور در راستایی خودکفایی موثر و کاهش هزینه ارزی ایفا نماید. در خاتمه از تعدای از تعاونی های برتر استان از جمله تعاونی چند منظوره توسعه دهیاری های بخش مرکزی شهرستان نجف آباد تجلیل به عمل آمد