7 شهریور 1400 - 7:00 ب.ظ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

با تصرفات اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان مبارکه برخورد می شود

جلسه بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص تصرفات اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان مبارکه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، جلسه بررسی موارد مربوط به تصرفات اراضی ملی، ساخت و سازهای غیرمجاز شهرستان مبارکه و احکام صادره مرتبط با آن، با حضور علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در محل سالن اجتماعات این اداره‌کل برگزار و پس از بررسی دقیق موارد، اتخاذ تصمیم شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در حاشیه این جلسه بیان داشت: ساخت و ساز‌های غیر مجاز وتصرفات اراضی ملی، یک دغدغه ملی است که مقابله با آن علاوه بر برخورد جدی، تعامل و همکاری همه دستگاه‌های مرتبط را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه اراضی ملی جزء انفال و حقوق عامه مردم است اظهار کرد: حفاظت از این اراضی یکی از وظایف و تکالیف اصلی اداره کل راه و شهرسازی استان است و این اداره کل با هر گونه دخل و تصرف در عرصه‌های ملی، با جدیت تمام برخورد می‌کند همچنین اجازه نمی‌دهد که این اراضی دستخوش تخریب و تجاوز قرار گیرند.

قاری‌قرآن گفت: برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی اقدامات پیشگیرانه در اولویت این اداره کل قرار دارد که از جمله این اقدامات، نصب تابلو و علائم هشداردهنده و گشت زنی در اراضی ملی بوده است تا مردم بدانند کدام اراضی مربوط به دولت است.

وی افزود: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی هم در سطح ادارات شهرستان‌ها و هم در ستاد اداره‌کل به صورت شبانه‌روزی و مستمر عرصه‌های دولتی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: پدیده ساخت و ساز‌های غیرمجاز، امروزه به معضلی تبدیل شده که لازم است علاوه بر برخورد قانونی پیش از نیاز به تخریب جلوی هدر رفت منابع مالی و ملی گرفته شود.

کد خبر: 32187

منبع: روابط عمومی اداره کل راه شهرسازی استان اصفهان

برچسب ها: , , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0