28 تیر 1400 - 12:44 ق.ظ

مدیر گندله‌سازی شرکت فولاد مبارکه خبر داد:

انجام موفقیت‌آمیز تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده واحد گندله‌سازی در تیر ماه

رضا اسماعیل‌پور، مدیر واحد گندله سازی فولاد مبارکه گفت: با حمایت واحدهای سرویس‌دهنده، خرید و پشتیبانی و فنی، تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده شش‌روزه واحد گندله‌سازی با آماده‌سازی و هماهنگی منسجم و با انجام بیش از 35 هزار نفر ساعت فعالیت تعمیراتی به‌طور منظم، با کیفیت و بدون بروز حادثه ایمنی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، مدیر واحد گندله‌سازی شرکت فولاد مبارکه از انجام موفقیت‌آمیز تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده شش‌روزه این واحد در تیرماه امسال خبر داد.
رضا اسماعیل‌پور با اعلام این خبر گفت: با حمایت واحدهای سرویس‌دهنده، خرید و پشتیبانی و فنی، تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده شش‌روزه واحد گندله‌سازی با آماده‌سازی و هماهنگی منسجم و با انجام بیش از 35 هزار نفر ساعت فعالیت تعمیراتی به‌طور منظم، با کیفیت و بدون بروز حادثه ایمنی انجام شد.

وی افزود: نکته قابل‌ذکر در این توقف تعمیراتی، تعویض سیستم آب‌بندی خشک‌کن ابتدای کوره پخت برای اولین بار در شرایط گرم کوره پخت، جهت بهبود فرایند و رسیدن به رکورد فاصله زمانی 24 ماه بین تعمیرات اساسی واحد گندله‌سازی تا انتهای مهر 1400 بود.

اسماعیل‌پور بیان کرد: آخرین رکورد فاصله زمانی بین تعمیرات اساسی واحد گندله‌سازی در شرایط سرد کوره پخت حدود 20 ماه بوده است.

در این زمینه، رئیس دفتر برنامه‌ریزی و کنترل نگهداری و تعمیرات آهن‌سازی گفت: انجام فعالیت تعمیراتی دوره‌ای در واحد گندله‌سازی برای حفظ آماده به‌کاری تجهیزات و به حداقل رساندن توقفات اضطراری انجام می‌شود.

حمیدرضا جمالی افزود: انجام این فعالیت تعمیراتی با نفرساعت ذکرشده در مدت‌زمان محدود با آماده‌سازی دقیق و مناسب، به‌روزرسانی دستورالعمل‌های تعمیرات، تأمین قطعات یدکی و مصرفی و مهارت کارکنان اجرایی و نظارت مناسب انجام شد.

وی اظهار کرد: در مراحل آماده‌سازی و اجرای فعالیت‌ها، هماهنگی بسیار خوبی بین مسئولین و ناظرین تعمیرات واحد گندله‌سازی و تعمیرات مرکزی ایجاد و جلسات مربوطه با توجه به شرایط ناشی از کرونا با حداقل نفرات و در اکثر موارد به‌صورت غیرحضوری برگزار شد.

رئیس مرکز تعمیرات مکانیک هم در این خصوص گفت: توقفات برنامه‌ریزی‌شده تعمیراتی واحد گندله‌سازی از لحاظ حجم نیروی انسانی، قطعات، مکانیسم و ابزارآلات و مدت‌زمان محدود، منحصربه‌فرد و نیازمند انسجام و برنامه‌ریزی و سازماندهی خاص خود است.

حمیدرضا بذار افزود: قبل از انجام این تعمیرات دوره‌ای برای اطمینان از جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، از کارکنان نظارت تعمیرات مرکزی و پیمانکاران درگیر تست PCR به عمل آمد و با حمایت و کمک کارشناسان ایمنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز نظارت شد.

رئیس تولید واحد گندله‌سازی فولاد مبارکه نیز در خصوص این عملیات تعمیراتی اظهار داشت: توقف شش‌روزه گرم واحد گندله‌سازی با همدلی و هماهنگی تیم تولید واحد گندله‌سازی و با اعتماد و اتکا به دانش و تخصص خود و اجرای دستورالعمل‌های کاری اصلاح‌شده مطابق برنامه و به‌صورت ایمن انجام پذیرفت.

خشایار پاسیار افزود: در این توقف تعمیراتی، با برگزاری جلسات تخصصی و همکاری تیم نظافت صنعتی و مطابق برنامه، کلیه فعالیت‌های تولید و نظافت صنعتی با نظم و انضباط و به‌صورت ایمن انجام گرفت و خط تولید طبق برنامه در اختیار تیم تعمیرات قرار داده شد.

وی گفت: تیم تولید واحد گندله‌سازی با راهکاری جدید برای اولین بار اقدام به خارج کردن پالتکار از ۳۰ متر ابتدایی کوره پخت در این توقف گرم نمود و با اصلاح شرایط آب‌بندی خشک‌کن ابتدای کوره پخت در محیطی ایمن باعث ارتقای کیفیت گندله تولیدی شد. این فعالیت با همکاری نزدیک تیم‌های تولید و تعمیرات و با موفقیت کامل انجام پذیرفت.

رئیس تعمیرات واحد گندله‌سازی هم در خصوص این توقف برنامه‌ریزی‌شده، گفت: این عملیات بزرگ تعمیراتی با برنامه‌ریزی منسجم و آماده‌سازی مناسب فعالیت‌ها در تعمیرات محلی مکانیک، برق، ابزار دقیق و اتوماسیون واحد گندله‌سازی با همدلی و همکاری کارکنان تعمیرات و تولید و پیمانکار مقیم واحد با موفقیت انجام پذیرفت.

محمد خدابنده گفت: هماهنگی‌های مناسب در بخش‌های تعمیرات محلی و تعمیرات مرکزی و دفاتر فنی تعمیرات و سایر بخش‌های پشتیبانی در اجرای این مهم از نقاط قوت این توقف برنامه‌ریزی‌شده بود.

کامبیز طیبی سرپرست تعمیرات مکانیک واحد گندله‌سازی هم خاطرنشان کرد: با آماده‌سازی و نظارت مؤثر بر اجرای فعالیت‌ها و با اولویت ایمنی تعمیرات آسیاب‌ها، تعویض بدنه غبارگیر ترِ آسیاب خط 2 و جایگزینی یکی از گیربکس‌های درایو کپسول آسیاب خط 1 برای اولین بار، تعمیرات اساسی میکسرها، تعمیرات بخش دیسک، تعمیرات و تنظیمات سرند غلتکی ورودی کوره پخت، تعمیرات فن‌های پروسس، تعمیرات مکانیسم آب‌بندی خشک‌کن ابتدای کوره پخت، تعمیرات لاورینگ و درایو کوره پخت و فیدرها و شوت‌ها، تعمیرات غبارگیرهای کوره پخت، تعمیرات سیالات و پمپ‌های مربوطه انجام شد.

کارشناس مشاور ایمنی واحد گندله‌سازی نیز در پایان گفت: برنامه‌ریزی حضور کارکنان و فعالیت‌های توقف برنامه‌ریزی‌شده براساس رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی، رعایت قوانین و مقررات ایمنی، آموزش و به‌کار گیری دستورالعمل‌های ایمنی فعالیت‌ها و نظارت مؤثر بر انجام ایمن کار از نقاط قوت این عملیات تعمیراتی بود.

سیدجواد موسوی افزود: تعمیرات انجام‌شده بر روی تجهیزات، ضریب ایمنی را افزایش داده و با کاهش حجم تعمیرات اضطراری، احتمال وقوع حوادث کاهش خواهد یافت.

کد خبر: 27554

منبع: فولاد مبارکه

برچسب ها: , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0