11 مرداد 1400 - 4:07 ب.ظ

با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد؛

افتتاح 8 کیلومتر از آزادراه شرق اصفهان

بخش باقیمانده آزادراه شرق اصفهان به طول 8 کیلومتر امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

بخش باقیمانده آزادراه شرق اصفهان به طول 8 کیلومتر امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی  در اصفهان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، وزیر راه و شهرسازی به منظور افتتاح و آغاز عملیات اجرایی دو پروژه عمرانی وارد استان اصفهان شد.

با حضور محمد اسلامی بخش پایانی آزادراه شهید سردار حجازی (شرق اصفهان) به همراه اتصال جاده اصفهان-نایین در کریدور شرقی-غربی کشور به آزادراه شرق اصفهان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

وی در حاشیه ای این مراسم اظهار داشت: کنارگذر شرق اصفهان بخشی از شبکه آزادراهی شمال جنوب کشور بوده که برای استان اصفهان، استان‌های همجوار و ترافیک عبوری نقش موثری ایفا می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این آزادراه علاوه بر کوتاه نمودن طول مسیر، زمان سفر را نیز به مدت دو ساعت کاهش می‌دهد لذا آثاری که برای مردم عزیز اصفهان و استان‌های مجاور دارد قابل ملاحظه است.

وی با بیان اینکه 63 کیلومتر از این مسیر افتتاح شده است گفت: حدوداً 36 کیلومتر باقیمانده تا سه راه مبارکه نیز با سرعت مطلوب در دست اجرا قرار دارد.

اسلامی با اشاره به اینکه قطعه حدوداً 100 کیلومتری تکمیل کننده حلقه مفقوده آزادراهی است اذعان داشت: در امتداد آن آزادراه اصفهان شیراز است که انشاءالله در چند هفته آینده تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری می رسد.

وی اضافه کرد: این آزادراه 230 کیلومتری، علاوه بر اینکه 130 کیلومتر مسیر را کوتاه میکند زمان سفر را نیز به مدت دو ساعت کاهش می‌دهد. که این سلسله اقدامات و برنامه‌ها در شکوفایی اقتصادی در مقیاس ملی، استانی و منطقه‌ای میتواند تاثیر ژرف و ماندگاری داشته باشد.

کد خبر: 28104

منبع: اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

برچسب ها: , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0