28 اسفند 1399 - 12:36 ق.ظ

اعلام آمادگی روسیه برای مذاکره با شورای اروپا

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با هندریک دامس رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا دیدار کرد و در جریان مذاکرات بر آمادگی مسکو برای گفت و گو با شورای اروپا تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، به نقل از خبرگزاری انتخاب، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با هندریک دامس رئیس مجمع پارلمانی شورای اروپا دیدار کرد و در جریان مذاکرات بر آمادگی مسکو برای گفت و گو با شورای اروپا تاکید کرد.

وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد: لاوروف توجه دامس را به وضع نگران کننده روابط روسیه و شورای اروپا بویژه مجمع پارلمانی این شورا جلب کرد.

وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد که روسیه برای گفت و گوهای برابر، سازنده و آزاد و بدون معیارهای دوگانه با اروپا آماده است تا نقش شورای اروپا به عنوان ابزار کلیدی وحدت کشورهای اروپایی مطابق بند اول منشور آن شورا احیا شود.

در جریان این دیدار، رویکردهای طرف روسی به مسائل منطقه ای دستور کار مجمع پارلمانی شورای اروپا تشریح شد و لاوروف محاصره آبی منطقه کریمه ازسوی اوکراین و مسدود شدن کانال آبرسانی به کریمه از این کشور را یک جرم انسانی خواند.

روابط روسیه و شورای اروپا به خاطر زندانی شدن الکسی ناوالنی فعال سیاسی مخالف دولت روسیه پرتنش شده است و نماینده دائم روسیه در شورای اروپا نسبت به پیامدهای خروج کشورش از این شورا هشدار داد.

به گزارش ایرنا، ایوان سولتانوفسکی نماینده دائم روسیه در شورای اروپا روز دوشنبه در گفت وگو با روزنامه روسی نزاویسیمایا گازتا گفت: خروج روسیه از شورای اروپا منجر به خروج این کشور از حدود ۷۰ توافقنامه خواهد شد.

وی افزود: کنوانسیون حقوق بشر اروپا نیز از این امر استثنا نخواهد بود و روسیه از آن خارج خواهد شد.

اتحادیه اروپا تاکنون چندین بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد روسیه وضع کرده است.

کد 300

کد خبر: 31555

منبع: انتخاب

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0