25 خرداد 1399 - 2:39 ب.ظ

ازدواج مجدد ۱۰۶ بانوی سرپرست خانوار کرمانشاهی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه گفت : این نهاد به زنان سرپرست خانواری که مجددا ازدواج کنند کمک‌ها و مساعدت‌های ویژه پرداخت می‌کند .

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، به نقل از  گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ کیومرث رحمتی پور معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه این نهاد به زنان سرپرست خانواری که مجددا ازدواج کنند کمک‌ها و مساعدت‌های ویژه پرداخت می‌کند، گفت : پارسال ۱۰۶ بانوی سرپرست خانوار تحت حمایت کرمانشاهی مجددا ازدواج کرده و تشکیل زندگی داده اند.

او گفت : این نهاد در صورت ازدواج مجدد به بانوان سرپرست خانوار تحت حمایت کمک و مساعدت‌های ویژه پرداخت می‌کند.

رحمتی پور افزود: همچنین به بانوان سرپرست خانوار در صورت ازدواج مجدد و تشکیل زندگی دوباره کمک هزینه اسکان تا یکسال و در صورت فرزندآوری به مدت دو سال اعطا می‌شود.

او با بیان اینکه در سال ۹۸ با پرداخت کمک‌های ویژه و پیگیری مددکاران و مشاوران این نهاد ۱۰۶ بانوی سرپرست خانوار به ازدواج مجدد و تشکیل زندگی دوباره تشویق و ترغیب شده اند، افزود: ۴۰ نفر از این بانوان در مناطق محروم استان و باقی در مناطق برخوردارتر ساکن هستند.

رحمتی پور ادامه داد: همچنین از این تعداد؛ ۴ بانو دارای فرزندآوری بوده اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه با تاکید براینکه یکی از رسالت‌های این نهاد ایجاد بستر ازدواج آسان و پرداخت کمک هزینه‌های ازدواج به جوانان مددجو با هدف توانمندسازی آنان است، گفت: در سال ۹۸ بیش از هشت میلیارد و ۱۴۶ میلیون تومان کمک هزینه ازدواج برای تشکیل زندگی مشترک به دو هزار و ۴۰۴ نوعروس، بانو و پسر تحت حمایت اختصاص داده شده است .

کد 300

کد خبر: 30660

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0