9 دی 1399 - 11:33 ق.ظ

اختصاص زمین جهت احداث یکهزار و ۴۲۴ واحد مسکن ملی در شهرستان شاهین شهر و میمه

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین شهر و میمه ضمن تشریح اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف کاری، از اختصاص زمین برای احداث یکهزار و ۴۲۴ واحد مسکونی جهت طرح اقدام ملی مسکن شهرهای شاهین شهر، وزوان، میمه و لایبید خبر داد

به گزارش پایگاه عصر اصفهان، به نقل ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)، شهرستان شاهین شهر و میمه دارای دو بخش، شش شهر و ۱۹روستا است. مرکز آن، شاهین‌شهر بوده و در ۱۷ کیلومتری شمال شهر اصفهان، در حد فاصل دو اتوبان معلم و آزادگان که از دو جهت جاده اصفهان را به تهران متصل می‌کند، واقع شده‌است.

به دلیل مهاجرت پذیر بودن این شهرستان و وجود پنج شهرک صنعتی با صد ها واحد تولیدی و خدماتی، تکمیل پروژه‌های مسکن، راه و شهرسازی آن قابل توجه است.

مراد کیهانی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین شهر و میمه در خصوص پروژه های راهسازی این شهرستان گفت: عملیات ساخت پل رو گذر تقاطع آزادراه شهید کاظمی و باند دوم محور علویجه به اتمام رسیده است و پیگیری‌های ویژه جهت تصویب طرح تقاطع غیرهمسطح پلیس راه شاهین شهر –کاشان بعمل آمده است.

وی افزود در راستای بهبود ایمنی راه‌های شهرستان و عبور و مرور راحت، نسبت به زیرسازی و روسازی راه‌ها اقدام و به این ترتیب باند دوم علویجه به طول سه کیلومتر و کمربندی خمینی‌شهر به جهاد آباد تکمیل شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین شهر و میمه، درخصوص جاده‌های شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: این شهرستان دارای ۴۴۴ کیلومتر راه بوده، که ۹۳ کیلومتر آن آزاد راه، ۱۰۹ کیلومتر بزرگراه، ۹۶ کیلومتر راه اصلی و ۱۴۶ کیلومتر راه روستایی است. و به دلیل موقعیت جغرافیایی آن شاهد حجم بالای ترافیک عبوری از راههای آن هستیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از ۲۷۴ سند مسکن مهر به متقاضیان این واحدها تحویل شده است اذعان داشت: پایان کار و صدور سند پروژه‌های نیمه تمام در حال پیگیری است و بیش از ۸۰ درصد اسکلت سازه پروژه ۳۱۲ واحدی که تنها پروژه باقیمانده از مسکن مهر این شهرستان بود تکمیل شده است.

کیهانی ادامه داد: در حوزه مسکن مهر ضمن تخصیص واحد و ثبت نام پروژه ۴۶۸ واحدی خودمالکین واقع در سایت مسکن مهر این شهرستان، فرآیند انتقال ثانویه مسکن مهر شهرهای وزوان و میمه تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای احداث یکهزار و  ۴۲۴ واحد مسکونی به طرح اقدام ملی مسکن شهرهای شاهین شهر، وزوان، میمه و لایبید اختصاص یافته است گفت: مشکلات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن و وام ودیعه مسکن این شهرستان بصورت ریزبینانه مورد بررسی قرار گرفته و مرتفع شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین‌شهر و میمه اذعان داشت: این اداره ضمن  نظارت عالیه بر پروژه‌های بازآفرینی شامل روکش آسفالت در محله‌های هدف، صورت وضعیت تخفیفات شهرداری‌ها در عوارض پروانه ساخت محله‌های بافت فرسوده را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۵۰ پلاک و واحد مسکونی (موضوع قرارداد واگذاری سنوات قبل) در سال جاری بصورت قطعی انتقال یافت اظهار کرد: با پیگیری‌های ویژه معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان اسناد مالکیت دفترچه‌ای بیش از ۱۱ میلیون متر مربع از اراضی دولتی این شهرستان به تک برگی تبدیل شد.

کیهانی افزود: واگذاری بیش از سه پلاک با کاربری های (مسکونی، تجاری و خدماتی) از طریق مزایده، واگذاری ۵۲ واحد مسکونی به مرکز خدمات حوزه های علمیه استان اصفهان و تحصیل اراضی، بیش از ۲۰ هزار متر مربع در حریم شهر لایبید از دیگر اقدامات حوزه املاک و حقوقی این اداره بوده است.

وی بیان داشت: اداره راه و شهرسازی شهرستان شاهین‌شهر و میمه در جلسات کمیته‌های کارشناسی کمیسیون ماده پنج و کمیته  فنی کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی شرکت کرده و پیرامون تقاضاهای شهرداری و اشخاص حقیقی یا حقوقی در ارتباط با تغییر و تعیین کاربری، طرح‌های تفکیک زمین، طرح مجموعه‌های تجاری خدماتی، تفریحی گردشگری، اقدام

ملی مسکن و غیره در محدوده قانونی و حریم شهرهای تابعه شهرستان اعلام نظر می‌نماید.
202/
کد خبر: 30927

منبع: عصر اصفهان

برچسب ها: ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0