12 مرداد 1400 - 1:26 ب.ظ

آغاز رقابت 15 هزارو 820 داوطلب اصفهانی درآزمون های نظام مهندسی از فردا

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد: آزمون ورودبه حرفه مهندسی در 31 صلاحیت تخصصی در روزهای 13 الی 15 مرداد ماه سال جاری در 5 نقطه از استان اصفهان همزمان با سایر استانها برگزار می شود.

به گزارش عصر اصفهان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان):علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه ازمون ورودبه حرفه مهندسی در 31 صلاحیت تخصصی از فردا برگزار می شود اظهار کرد: این آزمون به عنوان بزرگترین آزمون حرفه مهندسی در کشور بوده که داوطلبان ان در روزهای 13 الی 15 مرداد ماه سال جاری در استان اصفهان همزمان با سایر استانها به رقابت می پردازند.

وی افزود: در سراسر کشور تعداد 276 هزار نفر برای این آزمون اقدام به ثبت نام نمودند که تعداد 15 هزار و 820 داوطلب مربوط به استان اصفهان بوده که این میزان حدود 6 درصد از داوطلبان کل کشور را شامل می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تعداد محل های برگزار آزمون در این استان را پنج مرکز شامل( اصفهان، شاهین شهر،کاشان، نجف آباد و لنجان) عنوان کرد و گفت : ارائه پرینت کارت شناسایی آزمون ، کارت عضویت سازمان استان یا کارت شناسایی معتبر عکس دار به جلسه ضروری است، استفاده از کتاب و جزوه در آزمون مجاز بوده اما امانت گرفتن کتاب ممنوع است.همچنین به همراه داشتن هر نوع وسیله هوشمند یا الکترونیک نیز در محل آزمون ممنوع است.

وی بیان داشت: فردا که اولین روز آزمون است، تمامی آزمون های اجرا در چهار رشته عمران ، معماری ، برق و مکانیک به علاوه آزمون نظارت رشته برق و مکانیک برگزار می شود.و در روز دوم، آزمون صلاحیت کارشناس ماده 27 در 7 رشته مهندسی ، آزمون ورود به حرفه کاردان های فنی در شش رشته فنی ، آزمون نظارت معماری و عمران وهمینطور آزمون ورود به حرفه شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک برگزار می شود.

قاری قرآن افزود: آخرین روز آزمون مصادف با 15 مرداد ماه نیز آزمون ورود به حرفه طراحی در سه رشته معماری، برق و مکانیک و محاسبات عمران و دو صلاحیت جدید طرح و اجرای گود پی و سازه نگهبان ، ارزیابی طرح و اجرای بهسازی و همچنین آزمون تعین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی در سه پایه 1و2و3 برگزار می شود.

وی اعلام کرد: حدنصاب قبولی آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان های فنی 50 درصد، برای آزمون طرح و اجرای بهسازی 60 درصد، آزمون کارشناسی ماده 27 در تمام رشته ها 70 درصد و حد نصاب قبولی در پایه 3،2و1 معماران تجربی به ترتیب 50، 55، و 60 درصد است.

202

کد خبر: 28172

برچسب ها:

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0