6 شهریور 1400 - 10:30 ق.ظ

فرایند پذیری با رویکرد استراتژی و چشم انداز1405 در شرکت توزیع برق اصفهان

آغاز بهره برداری از 209 پروژه بزرگ برق رسانی در هفته مبارک دولت

حمیدرضا پیرپیران، مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان از افتتاح 209 پروژه برق رسانی در هفته مبارک دولت با اعتباری بالغ بر 74 میلیارد و 430 میلیون تومان در شهرستان اصفهان خبر داد.

پیرپیران افزود: ایجاد ظرفیت برای انشعابات جدید در شهرها و روستاهای شهرستان های کوهپایه، هرند، ورزنه و جرقویه، تبدیل شبکه های هوایی به زمینی، کاهش تلفات برق و در نهایت کاهش خاموشی ها در هفته دولت اجرایی و عملیاتی می شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر 586نقطه شبکه به تجهیزات اتوماسیون و نزدیک به 30 هزار انشعاب نیز به کنتورهای فهام مجهز شد که تمام رفتارهای فنی شبکه را پایش و مدیریت می کنند.
وی افزود: فرایند تنظیم بار، متعادل سازی بار شبکه های شرکت براساس نرم افزارهای منطبق با GISتا حدود 90 درصد به صورت خودکار و اتوماتیک انجام می شود و تنها 10 درصد به عملیات میدانی متکی است.
پیرپیران با اشاره به احداث 178 کیلومتر شبکه جدید و نصب و تجهیز255 دستگاه پست هوایی و زمینی تاکید کرد: ظرفیت سازی برای انشعابات برق برای سال آینده و پایداری شبکه در پیک تابستان از اهداف پروژه های یاد شده است.
وی به مهمترین پروژه های عملیاتی شده در هفته دولت اشاره کرد و گفت: 18 کیلومتر بهينه سازي شبکه فشار ضعيف هوايي (تبديل شبکه مسي به کابل خودنگهدار)- خیابانهای جهاد -کاشانی شمالی- شمس آبادی- سروش- صمدیه که کاهش خاموشی ها و رفع حریم و ایجاد تعادل بار را میسر نموده است، 5 کیلومتر اصلاح و بهسازي ساختار شبکه درخیابان آپادانا دوم کوچه باغ توت(فاز 1 و 2)، 3 کیلومتر احداث روشنایی بلوار، 5 کیلومتر احداث شبکه روشنايي معابر با پايه فلزي جنب کارخانه قند تقاطع غير همسطح شهيد سردار سليماني نمونه ای از پروژه های صورت گرفته است و در کل نزدیک به 200 کیلومتر احداث شبکه روشنایی، تجهیز پست و ترانس، بهینه سازی شبکه های فرسوده، کابل کشی فشار متوسط و ضعیف زمینی و هوایی، رفع حریم شبکه و…..در این ایام مبارک به بهره برداری می رسد.
وی ابراز داشت: کاهش خاموشی های ناشی از خطاهای گذرا و دائم در شبکه های توزیع، کاهش خطر آتش سوزی در مناطق مشجر و جلوگیری از تخریب محیط زیست از مزایای کابل های خود نگهدار است. به عبارتی توجه به گسترش کیفیت های زیست محیطی و توسعه مدیریت سبز و کاهش خطرات ناشی از چالش های حریم خطوط با استفاده از کابل های خود نگهدار ارتقا می یابد.
وی به افزایش تعداد مشترکان اشاره کرد و گفت: تعداد 22357 مشترک خانگی،1197 مشترک عمومی، 271 مشترک کشاورزی،47 مشترک صنعتی و 7575 مشترک در سایر مصارف از هفته دولت سال گذشته تا کنون اضافه شده است و به عبارتی 31447 جذب انشعاب در مدت یک سال صورت گرفته است و تا کنون نزدیک به 95 درصد از خدمات به مشترکان به صورت غیرحضوری ارائه شده است.

این مقام مسئول گفت: روشنایی معابر از دیگر شاخصه های توسعه صنعت برق است و در این زمینه، شرکت توزیع برق اصفهان به منظور تامین مناسب و مطلوب روشنایی معابر 4398 دستگاه چراغ پربازده کم مصرف و 1589 پایه و نزدیک به 70 کیلومتر شبکه را احداث نمود.
وی در ادامه گفت: این روشنایی از دیدگاههای مختلف مهندسی، اقتصادی و معماری مورد توجه قرار گرفته و کاهش جرم و ناهنجاری های اجتماعی از دیگر مزایای آن می باشد که موجب می شود عابرین با آسودگی خاطر بیشتری در شب تردد کنند.
وی بیان کرد: به منظور هوشمند سازی شبکه های توزیع برق، رضایتمندی مردم و تسهیل در ارائه خدمات بهتر به مشترکان از فن آوری های روز دنیا مانند تجهیزات اتوماسیون شبکه؛ خط گرم، سیستم قرائت از راه دور و طرح فهام استفاده شده است.

کد خبر: 31507

منبع: روابط عمومی شرکت توزیع برق اصفهان

برچسب ها: , , , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0