25 اسفند 1399 - 1:09 ب.ظ

دبیر شورای عالی وکلای قوه قضائیه:

آزمون وکالت قابلیت حذف ندارد

دبیر شورای عالی وکلای قوه قضائیه و معاون وکلای مرکز با تاکید بر اینکه آزمون وکالت قابلیت حذف ندارد گفت: اگر تصور عمومی بر این است که با تغییری که در قوانین ایجاد شده و با کسب و کار شدن وکالت، آزمون وکالت حذف می‌شود تصور اشتباهی است.

به گزارش پایگاه خبری عصر اصفهان، به نقل از تسنیم، دبیر شورای عالی وکلای قوه قضائیه و معاون وکلای مرکز با تاکید بر اینکه آزمون وکالت قابلیت حذف ندارد گفت: اگر تصور عمومی بر این است که با تغییری که در قوانین ایجاد شده و با کسب و کار شدن وکالت، آزمون وکالت حذف می‌شود تصور اشتباهی است.

رامتین قانع امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر نقش رسانه‌ها اظهار داشت: بی‌تردید در هر جایی که رسانه نباشد، فساد در آنجا رشد می‌کند و کار رسانه نیز ایجاد شفافیت در جامعه بوده و حائز اهمیت است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امسال بیش از 48 هزار پرونده تسخیری توسط وکلا انجام شده است تصریح کرد: همچنین 18 هزار پرونده معاضدتی نیز توسط وکلا انجام شد.

دبیر شورای عالی وکلای قوه قضائیه و معاون وکلای مرکز گفت: هم اکنون 30 هزار وکیل در سراسر کشور وجود دارد و در سال 99 نیز به تعداد دو میلیون خدمات مشاوره‌ای انجام داده‌اند.

وی در ادامه نیز با تاکید بر اینکه آزمون وکالت قابلیت حذف ندارد بیان کرد: اگر تصور عمومی بر این است که با تغییری که در قوانین ایجاد شده و با کسب و کار شدن وکالت، آزمون وکالت حذف می‌شود تصور اشتباهی است.

قانع افزود: شاید نتیجه تغییر قوانین این است که به جای اعلام ظرفیت، باید حد نصاب نمره اعلام شود چون نمی‌توان کسی را دارای لیسانس حقوق است را مجاز دانست که با پرونده‌های مردمی که با اموال و آبرو و اعتبار اصطکاک دارد را بپذیرد و این مستلزم این است که فرد از توانایی‌های لازم برخورد باشد و در مقایسه، سنجیده شود.

کد 300

کد خبر: 32421

منبع: تسنیم

برچسب ها: , ,

ارسال دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  • مجموع دیدگاهها: 0
  • در انتظار بررسی: 0
  • انتشار یافته: 0